Site icon wroclawianin.info

Wynajem mieszkań: Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia?

Wielu właścicieli mieszkań / domów nie docenia roli przygotowania swojej oferty w znalezieniu dobrego najemcy. Często się zdarza, że w trakcie przyjmowania lokalu do wynajmu sugerujęe się właścicielowi dokonanie większych lub mniejszych zmian, które uatrakcyjnią ofertę i pozwolą zrobić na Najemcy pierwsze (i nie ostatnie) dobre wrażenie. Jakie bezinwestycyjne (lub przy małych nakładach) zmiany możemy zrobić żeby dać sobie szansę na szybsze i dobre wynajęcie lokalu?

                                                                                           fot.: pixabay.com

Najczęściej spotykane mankamenty lokali do wynajęcia i błędy wynajmujących:

Bałagan

Estetyka

                                                                            fot.: pixabay.com

Inne elementy pośrednio związane z wynajmem

Wymienione elementarne „niedoróbki”, których usunięcie może zająć 1-2 dni pracy sprzątaczki lub właściciela. To często drobnostki, ale klienci bardzo na nie zwracają uwagę, nawet nieświadomie tworząc w myślach listę rzeczy do poprawki. Usunięcie niedociągnięć ma decydujący wpływ na pozostawienie w głowie najemcy dobrego wrażenia, oferty przygotowanego specjalnie dla niego, to również wyraz szacunku dla najemcy. Zrealizowanie tego to praktycznie tylko praca, zero inwestycji nie licząc środków czyszczących. Nie należy zostawiać tych spraw na później licząć na wyobraźnię oglądającego. Dobre wrażenie można zrobić tylko raz.

Jeżeli chcemy żeby nasz najemca dbał o mieszkanie, zapłacił za nie więcej, możemy je doinwestować.

                                                                                       fot.: pixabay.com

Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przygotowując, kalkulując remont:

Autor tekstu: Jerzy Sobański
Ekspert Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

 

***
O POLSKIEJ FEDERACJI RYNKU NIERUCHOMOŚCI (PFRN)
Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) z siedzibą w Warszawie www.pfrn.pl jest dobrowolnym związkiem samorządnych organizacji posiadających osobowość prawną. Została utworzona w styczniu 1995 roku przez sześć regionalnych stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami. W chwili obecnej PFRN działa na rzecz i w interesie 17 regionalnych stowarzyszeń pośredników oraz zarządców nieruchomości, zrzeszających około 2000 osób. Od lutego 2010 roku PFRN jest członkiem Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2004 roku jest pełnoprawnym członkiem Europejskiej Rady Nieruchomości – CEPI (Conseil Européen des Professions Immobilieres) z siedzibą w Brukseli. W grudniu 2013 roku uruchomiła Centralny Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości, w którym prezentowane są profile zawodowe osób posiadających licencję PFRN.

Exit mobile version