Site icon wroclawianin.info

Ile zarabia się w dużych, wrocławskich korporacjach?

Praca w korporacjach kojarzona jest najczęściej z obowiązkiem pozostawania po godzinach, sztywnymi regułami z zakresu kultury organizacyjnej, ale i z możliwością awansu w hierarchii firmowej. Ile zarabia się, pracując w popularnym „korpo”?

Sektor BPO i SSC

Organizacja ABSL, która zrzesza ponad 170 globalnych inwestorów sektora, opublikowała w połowie 2016 roku coroczny raport dotyczący centrów BPO (Business Process Outsourcing) i SSC (Shared Services Centers). Na jego podstawie można stwierdzić, że w całej Polsce działa 936 centrów wielkich firm, w których pracuje ponad 200 tys. osób. Wiele z nich jest zlokalizowanych we Wrocławiu i w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Szacuje się, że pracę we Wrocławiu w centrach usług wspólnych dużych korporacji zatrudnionych jest około 34 tys. osób.

Oferty pracy we Wrocławiu dotyczą m.in. branży księgowości, IT i obsługi prawnej. Ile można zarobić przy zatrudnieniu w dużych centrach usług wspólnych? Jak ujawniła organizacja ABSL, specjalista wykonujący pracę we Wrocławiu na początek może otrzymać około 4 tys. zł brutto. Niemniej menadżer, który zarządza zespołem 50 osób uzyskuje znacznie wyższe zarobki – od 15 do 18 tys. zł brutto. Średnio specjalista w centrum usług wspólnych osiąga wynagrodzenie 5857 zł brutto miesięcznie.

Praca we Wrocławiu dla największych korporacji

Oferty pracy we Wrocławiu dotyczą zatrudnienia w centrach usług wspólnych, które świadczą usługi dla takich gigantów jak Toyota, Ryanair, szwajcarski bank UBS czy amerykańska firma 3M.

Obecnie we Wrocławiu poszukują do pracy wielu specjalistów. Oferty pracy dotyczą zwykle stanowisk, na których od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego, głównie angielskiego lub niemieckiego. Centrum usług wspólnych we Wrocławiu poszukuje między innymi osób do pracy w bankowości i usługach finansowych, biegle posługujących się językiem niemieckim. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie zdobyte w telefonicznej obsłudze klienta. W zamian firma gwarantuje stałą pracę oraz wynagrodzenie w wysokości od 4 do 5,5 tys. zł.

Inna oferta pracy we Wrocławiu w korporacji centrum usług wspólnych dotyczy stanowiska specjalisty ds. produktu ze znajomością języka niemieckiego. Pracodawcą jest firma z branży finansowej, a osoba kandydująca na takie stanowisko powinna biegle posługiwać się językiem niemieckim oraz komunikatywnie językiem angielskim. Ważna jest także bardzo dobra znajomość programu Excel, a mile widziane będzie doświadczenie w branży finansowej.

Exit mobile version