Site icon wroclawianin.info

Zbliża się otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego

christmas-market-563199_640Za niespełna dwa tygodnie, 18 listopada, nastąpi otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim rynku. Odwiedzać będziemy go mogli codziennie w godzinach 10:00 – 21:00, aż do 22 grudnia.

W tym roku stoiska rozstawione będą na Rynku od strony południowej, północnej i wschodniej; na ul. Świdnickiej (od Rynku do przejścia podziemnego) oraz na ul. Oławskiej (od Rynku do ul. Szewskiej). W tegorocznej dziewiątej edycji nowością na jarmarku będzie biżuteria oraz wyroby dekoracyjne prosto z Afryki, m.in. z Mozambiku, Tanzanii czy Kongo. Inną ciekawą propozycją wśród nowości będą drewniane rzeźby saksońskie i ręcznie malowane drewniane kartki świąteczne.

Nie zabraknie też stałych atrakcji dla najmłodszych, którzy w Bajkowym Lasku będą mogli posłuchać ulubionych bajek, a także zrobić sobie zdjęcie w Śnieżnej Kuli lub przy saniach. Tuż obok choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, gdzie każdy może wrzucić list lub kartkę z wypisanymi świątecznymi życzeniami i marzeniami.

Tradycyjnie po północnej stronie Rynku będzie umieszczona strefa gastronomiczna z kulinarnymi propozycjami z całego świata, nie zabraknie także typowo polskich smakołyków. Inną ciekawą atrakcją dla odwiedzających jest możliwość zrobienia zdjęcia z żywym krasnalem. Nie potrzeba do tego aparatu. Na stronie Jarmarku wystarczy wpisać godzinę wykonania zdjęcia, którą system sam zaokrągli do 30 minut, i odszukać się wśród fotograficznych propozycji.

Joanna Smolińska

Exit mobile version