Site icon wroclawianin.info

Złotoryja: Dwaj sprawcy włamań na targowisku miejskim zatrzymani

Policjanci ze Złotoryi udaremnili kradzież kasety z pieniędzmi i zatrzymali 2 młodych mężczyzn. Są oni podejrzani o kilka włamań do pawilonów zlokalizowanych na targowisku miejskim i kradzież znajdujących się w nich pieniędzy oraz artykułów handlowych. Łupem dwóch 17-latków padły ubrania, zegarki, laptop, konsola PS oraz inne przedmioty, których łączną wartość szacuje się na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło kilka zawiadomień dotyczących kradzieży z włamaniem do pawilonów handlowych usytuowanych na targowisku miejskim. Według informacji pokrzywdzonych do zdarzeń dochodziło w ciągu kilku nocy, a włamywacze kradli pieniądze, ubrania, sprzęt elektroniczny, zegarki oraz inne drobne artykuły handlowe, które mogliby łatwo spieniężyć tj. noże, baterie, oświetlenie rowerowe czy też okulary przeciwsłoneczne. W kilku przypadkach sprawcy także usiłowali włamać się do pawilonów, jednak ich działania były nieskuteczne. W jednym przypadku funkcjonariusze z komendy powiatowej w Złotoryi udaremnili sprawcom dokonanie kolejnych włamań oraz odzyskali porzuconą kasetę z pieniędzmi. Podczas dalszych czynności policjanci zajmujący się tą sprawą dokonali analizy zgromadzonego materiału dowodowego, na podstawie którego wytypowali, a następnie zatrzymali sprawców włamań. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Złotoryi w wieku 17 lat.

Część skradzionego mienia została odzyskana. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Za kradzieże z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Złotoryi

Exit mobile version