Site icon wroclawianin.info

Zmodernizowane Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED

8 stycznia br. uroczyście otwarto zmodernizowane Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SPZOZ we Wrocławiu. Nowe specjalistyczne poradnie ambulatoryjne dla dzieci, to efekt zrealizowanego projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED SPZOZ we Wrocławiu przy ul. Białowieskiej 74 oraz zakup sprzętu diagnostycznego dla Poradni Specjalistycznych”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020, Miasta Wrocław i środków własnych. 

                                                                                         fot.: mat.pras.

– To jest świetnie urządzone miejsce, doskonale wyposażone i z wybitnymi specjalistami. Cieszę się, że w tym miejscu będą otoczeni opieką mali pacjenci nie tylko z Wrocławia, ale z całego Dolnego Śląska – powiedział podczas uroczystości Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Modernizacja objęła blisko 700 m2. Polegała m.in. na dobudowie kondygnacji w istniejącym budynku, budowie nowej klatki schodowej zewnętrznej, rozbudowie rejestracji i wymianie windy. Założeniem projektu było zorganizowanie kompleksowej opieki dla małych pacjentów z dysfunkcją neurorozwojową, od wczesnej diagnozy po rehabilitację, terapię neurologopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Jednym z głównych aspektów było również zastąpienie leczenia stacjonarnego/szpitalnego leczeniem ambulatoryjnym/dziennym zarówno na etapie diagnostyki, jak i leczenia.

Dzięki tej inwestycji znacznie poprawiła się jakość i komfort udzielanych świadczeń zdrowotnych. W każdym pomieszczeniu jest przewijak dla niemowląt, na korytarzach są kąciki zabawowe oraz pokój karmienia dla niemowląt.



W dobudowanej części znajdują się obecnie poradnie specjalistyczne ze specjalistycznym sprzętem diagnostycznym:
1. Poradnia neurologiczna dla dzieci

2. Poradnia neurologiczna dla dorosłych
3. Poradnia foniatryczna i audiologiczna 
4. Poradnia otolaryngologiczna 
5. Gabinety logopedyczne i neurologopedyczne
6. Poradnia wad postawy 
7. Pracownie diagnostyczne: Elektroencelofalografii – EEG, Ultrasonografii – USG, Elektromiografii – EMG oraz sprzęt do diagnozy otolaryngologicznej i foniatrycznej.


W ramach projektu zakupiono także sprzęt diagnostyczny:
1. Zestaw EEG z video, mapingiem, biofeedbackiem oraz holterem EEG 8 i 16-kanałowym
2. USG przezciemiączkowe, z głowicą do wad postawy
3. EMG 4-kanałowy
4. Kabina ciszy do badania słuchu
5. Laryngostroboskop/laryngowideostroboskop
6. Urządzenie do badania otoemisji akustycznych
7. Fiberoskop diagnostyczny
8. Videotoskop
9. Audiometr kliniczny z audiometrią słowną

Całkowity koszt projektu to ponad 4,5 mln zł.

Exit mobile version