Site icon wroclawianin.info

„ZNICZ 2016” – policyjna akcja rusza 28 października

candle-1216603_640Tegoroczna edycja akcji policyjnej „ZNICZ” rozpocznie się 28 października i potrwa do 2 listopada. W tym czasie potkamy się ze wzmożonymi kontrolami mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa w okresie obchodów dnia Wszystkich Świętych. 

Policja zapowiada, że podejmowane przez nią działania oraz ich intensywność, zależeć będą od natężenia ruchu. Szczególnej kontroli podlegać będą dworce autobusowe i kolejowe, rejony przycmentarne, obszary, objęte zmianami w organizacji ruchu, a także komunikacja miejska.

Na drogach, kontrolowane będzie m.in.: przestrzeganie prędkości i zasad ruchu drogowego, stosowanie się do wymogów, związanych z przewożeniem dzieci – foteliki, zapinanie pasów oraz stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. Ponadto policjanci będą zwracać również uwagę na dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze.

Policja apeluje do osób odwiedzających groby bliskich o ostrożność i wzmożoną czujność. Warto zastosować „zasadę ograniczonego zaufania” względem nieznajomych i unikać pozostawiania rzeczy osobistych bez nadzoru, zwłaszcza pieniędzy i dokumentów. Należy również zrezygnować z noszenia przy sobie większych sum pieniędzy w zatłoczonych miejscach.

Do dyżurujących w tym okresie policjantów, można będzie zwracać się nie tylko po pomoc, ale również i informację.

Kinga Rosińska

Exit mobile version