Kultura Po godzinach z Wrocławia

Wygraj warsztaty scenariuszowe z Żulczykiem i Brejdygantem

antique-1867444_6409 kwietnia mija termin przyjmowania zgłoszeń na Kryminalne Warsztaty Scenariuszowe, które odbędą się w ramach 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-28 maja 2017.

Aby powalczyć o udział w warsztatach scenariuszowych prowadzonych przez Igora Brejdyganta i Jakuba Żulczyka należy przesłać organizatorom treatment filmu lub serialu (kryminalnego lub sensacyjnego).

Zgłoszenia można przesyłać do 9 kwietnia włącznie. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG, Wydawnictwa Marginesy oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 12 osób, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Scenariuszowych

Kilka punktów regulaminu:
  • Do udziału w warsztatach zakwalifikowanych zostanie do 12 uczestników, którzy w terminie do dnia 9 kwietnia 2017 roku włącznie nadeślą na adres redakcja@portalkryminalny.pl niepublikowany i niezrealizowany dotąd w żadnej formie treatment zawierający zarys fabuły filmu kryminalnego lub sensacyjnego, w którym istotne znaczenie odgrywać będzie miasto Wrocław.
  • Treatmenty zgłoszone do konkursu nie mogą przekraczać objętości 9000 znaków ze spacjami, tj pięciu stron znormalizowanego maszynopisu.
  • Do treatmentu, jako jego nieodłączną część uczestnik jest zobowiązany dołączyć od jednej do trzech scen jego zdaniem kluczowych dla fabuły, rozpisanych w formie scenariusza.

Więcej informacji: LINK

O festiwalu:

mfk-JPGIdeą festiwalu jest prezentacja literatury sensacyjnej i kryminalnej. W czasie festiwalu przyznawana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści sensacyjnej lub kryminalnej.

W ubiegłych latach gośćmi festiwalu byli między innymi: Maj Sjöwall, Camilla Lackberg, Liza Marklund, Jan Costin Wagner, Jo Nesbo, Johan Theorin, Anne Holt, Kathy Reichs, Walter Mosley, Mons Kallentoft oraz czołówka polskich gwiazd kryminału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *