Wygraj warsztaty scenariuszowe z Żulczykiem i Brejdygantem

antique-1867444_6409 kwietnia mija termin przyjmowania zgłoszeń na Kryminalne Warsztaty Scenariuszowe, które odbędą się w ramach 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-28 maja 2017.

Aby powalczyć o udział w warsztatach scenariuszowych prowadzonych przez Igora Brejdyganta i Jakuba Żulczyka należy przesłać organizatorom treatment filmu lub serialu (kryminalnego lub sensacyjnego).

Zgłoszenia można przesyłać do 9 kwietnia włącznie. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG, Wydawnictwa Marginesy oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 12 osób, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Scenariuszowych

Kilka punktów regulaminu:
  • Do udziału w warsztatach zakwalifikowanych zostanie do 12 uczestników, którzy w terminie do dnia 9 kwietnia 2017 roku włącznie nadeślą na adres redakcja@portalkryminalny.pl niepublikowany i niezrealizowany dotąd w żadnej formie treatment zawierający zarys fabuły filmu kryminalnego lub sensacyjnego, w którym istotne znaczenie odgrywać będzie miasto Wrocław.
  • Treatmenty zgłoszone do konkursu nie mogą przekraczać objętości 9000 znaków ze spacjami, tj pięciu stron znormalizowanego maszynopisu.
  • Do treatmentu, jako jego nieodłączną część uczestnik jest zobowiązany dołączyć od jednej do trzech scen jego zdaniem kluczowych dla fabuły, rozpisanych w formie scenariusza.

Więcej informacji: LINK

O festiwalu:

mfk-JPGIdeą festiwalu jest prezentacja literatury sensacyjnej i kryminalnej. W czasie festiwalu przyznawana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści sensacyjnej lub kryminalnej.

W ubiegłych latach gośćmi festiwalu byli między innymi: Maj Sjöwall, Camilla Lackberg, Liza Marklund, Jan Costin Wagner, Jo Nesbo, Johan Theorin, Anne Holt, Kathy Reichs, Walter Mosley, Mons Kallentoft oraz czołówka polskich gwiazd kryminału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *