10. American Film Festival

„The Lighthouse” z Willemem Dafoe i Robertem Pattinsonem to sensacja tegorocznego Cannes. Przebój wyróżniony prestiżową nagrodą FIPRESCI The Lighthouse w reżyserii Roberta Eggersa zostanie pokazany po raz pierwszy w Polsce podczas tegorocznej – 10. edycji American Film Festival we Wrocławiu.

Hipnotycznie wciągający, przepełniony gęstym, czarnym humorem film został okrzyknięty przez wielu krytyków najlepszą produkcją tego roku. „The Lighthouse” to także aktorski pojedynek sezonu – Willem Dafoe i Robert Pattinson udowadniają, że są w znakomitej formie. Widzowie AFF zobaczą również The Climb Michaela Angelo Covino – niecodzienną komedię kumpelską, wyróżnioną w Cannes w sekcji Un Certain Regard. Jubileuszowa odsłona American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2019. Trwa sprzedaż karnetów na festiwal.

Mroczne i nieocenzurowane morskie opowieści

Najnowszy film Roberta Eggersa to arcydzieło dyktujące własne warunki już od pierwszych scen; klaustrofobiczna, gotycka baśń zrealizowana w czerni i bieli. W latach 90. XIX wieku zamknięci tygodniami w latarni morskiej mężczyźni (przepowiada się nominacje do Oscarów dla Roberta Pattinsona i Willema Dafoe) usiłują dojść do jakiegokolwiek porozumienia, ani na chwilę nie wyjmując z ust fajki i powoli tracąc zmysły na małej, tajemniczej wysepce. Film jest i przerażający, i histerycznie zabawny, pełen soczystych, ciągnących się w nieskończoność cytatów, z których żaden nie nadaje się do druku.

The Climb – męsko-męska przyjaźń w świeżym wydaniu

The Climb rozpoczął swoją karierę jako short, który zrobił furorę na festiwalu Sundance w 2017 roku. Po jego rozszerzeniu do pełnego metrażu powstała odświeżająca formułę komedia kumpelska, bazująca na faktycznej przyjaźni Kyle’a i Mike’a – reżysera i scenarzysty filmu. The Climb to historia ich skomplikowanej relacji: oto Kyle dowiaduje się w przeddzień swojego ślubu, że Mike sypia z jego narzeczoną. Ta informacja uwalnia lawinę słodko-gorzkich wydarzeń, którym towarzyszyć będzie spora dawka inteligentnego humoru.


Pełen program 10. American Film Festival poznamy 22 października. Uwaga: sprzedaż biletów na pojedyncze seanse rozpocznie się dzień później, 23 października. Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *