Ludzie Wrocławia

Ludzie Wrocławia to dla nas termin oznaczający każdą osobę w tym mieście. Nie sztuka po raz setny porozmawiać z prezydentem, rektorem uczelni czy też prezesem dużej firmy. Oczywiście, czasem wypada sprawdzić co słychać u elit, ale nie wolno zapominać o tym, że bez solidnych podstaw nie będzie trzymała się drabina społecznego awansu. Interesujące są, naszym zdaniem, zarówno wielkie projekty społeczne, przewodzenie międzynarodowym firmom, jak i prowadzone lokalnie działania zmieniające najbliższe otoczenie na lepsze.

Interesuje nas pokazanie twarzy – zadowolonych lub wściekłych, radosnych i zapłakanych. Twarzy pasażerów MPK, uczniów przepełnionych szkół, wiernych w kościołach i kibiców sekcji piłkarskiej wrocławskiej Ślęzy. Krótko mówiąc – chcemy pokazać was. Mamy nadzieję, że w poszukiwaniach ciekawych osób, które warto przedstawić innym dla inspiracji, wspomożecie nas, podając nazwiska tych, z którymi warto porozmawiać.

Liderzy lokalnych społeczności, animatorzy kulturalnych wydarzeń, społecznicy i ci, bez których codzienne życie byłoby czymś znacznie bardziej ubogie. Takie osoby są z całą pewnością w waszym najbliższym otoczeniu, warto zatem rozejrzeć się dookoła i pokazać kogoś, z kogo inni będą mogli czerpać inspirację do realizacji własnych pomysłów.

Będziemy oczywiście pisać także o tych, których już nie ma pomiędzy nami, a którzy odcisnęli swoje piętno na kształtowaniu miejskiej bryły w taką formę, jaką dziś możemy podziwiać