100 nowych miejsc pracy – Altimi szuka programistów

Altimi, wrocławski software house, w 2017 roku planuje zatrudnić 100 specjalistów IT. Swą ofertę kieruje do studentów i absolwentów kierunków informatycznych.

Firma przyjazna studentom

Plany firmy na 2017 rok to efekt dużego zapotrzebowania na rozwiązania IT. Altimi chce poszerzyć bazę doświadczeń i wzmocnić obecne kompetencje, m.in. poprzez wzrost zatrudnienia. Swoją ofertę kieruje głównie do developerów, testerów, project managerów – zarówno do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, jak i osób z dużym doświadczeniem, które szukają nowych możliwości rozwoju w takich technologiach, jak np. Java, JavaScript, C++, iOS.

– Tworzymy rozwiązania dla międzynarodowych firm z wielu branż. – mówi Krzysztof Caban, CTO w firmie Altimi. – Dzięki temu nasi specjaliści mogą uczestniczyć w ciekawych, zróżnicowanych projektach. Pracują w niewielkich zespołach, mają bezpośredni kontakt z klientem i wpływ na projekt. Widzą realne efekty, co – jak się okazuje – jest ważniejsze niż szereg benefitów. Młode osoby szukają wyzwań, chcą się rozwijać i pracować z najnowszymi technologiami. My dajemy im taką możliwość. Projekt aplikacji ratującej życie, rozwiązanie wspomagające działalność instytucji charytatywnej, muzyczny serwis streamingowy czy oprogramowanie dekoderów telewizyjnych i telewizji internetowej – to tylko wybrane przykłady rozwiązań opracowanych przez nasze zespoły

Pierwsze kroki na rynku pracy

Z myślą o osobach, które rozpoczynają karierę zawodową, powstała Akademia Altimi. To projekt stażowy, podczas którego uczestnicy, pod okiem doświadczonych pracowników firmy, realizują zadania dopasowane do indywidualnych umiejętności. Po zakończeniu stażu uczestnicy mogą zostać przydzieleni do konkretnego projektu i klienta. Co ważne – w przeciwieństwie do innych programów szkoleniowych skierowanych do przyszłych programistów, uczestnicy Akademii nie ponoszą kosztów związanych z udziałem, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie.

Dobra praca, ale nie w korporacji

– Nasi specjaliści bardzo często podkreślają, że jednym z elementów wyróżniających nas na rynku pracy jest brak korporacyjnych struktur i przyjemna atmosfera. Każdego traktujemy indywidualnie, umożliwiamy podnoszenie kompetencji w wielu technologiach. Dużym zainteresowaniem cieszą się TechTalki, czyli wewnętrzna inicjatywa cyklicznych spotkań, podczas których pracownicy wymieniają się wiedzą, dyskutują o trendach w IT i wzajemnie inspirują. Realizacja projektów dla różnych branż sprawia, że na monotonię pracy nie mogą narzekać, a poznanie różnych stylów pracy z klientem to kolejna wartość dodana – mówi ekspert Altimi.

Wrocław przyciąga

Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a programiści, deweloperzy, testerzy czy project managerowie mogą przebierać w ofertach pracy. Nie inaczej jest na wrocławskim rynku. To właśnie Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, zatrudnia najwięcej specjalistów i stanowi jeden z największych centrów edukacyjnych w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy HRK S.A wynika, że w samym 2015 roku kierunki informatyczne na wrocławskich uczelniach ukończyło 2 524 absolwentów. Z kolei w blisko 200 dolnośląskich firmach IT pracuje łącznie 20 tys. osób. W skali roku liczba miejsc pracy ma zwiększyć się nawet o kilka tysięcy. Wzrost zatrudnienia zapowiedziała także firma Altimi Software House.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *