49. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora WROSTJA 2015

W dniach 2426 października 2015 we Wrocławiu odbędą się 49. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.

Do części międzynarodowej Spotkań zaprosiliśmy tym razem aktorów z czterech krajów: Pipa Uttona z Wielkiej Brytanii, Aleksandra Rubinovasa z Litwy, Jurija Nevgemonnyja z Ukrainy i Petera Cizmara ze Słowacji. Każdy ze spektakli zagranicznych opowie o wyrazistych postaciach historycznych: Winstonie Churchillu, Józefie Stalinie, Johannie Wolfgangu von Goethe czy literackich jak Makbet.
W programie, jak co roku, Dzień Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego Filia we Wrocławiu, podczas którego zaprezentowany zostanie nowy spektakl Agaty Kucińskiej Exodus, a także etiudy studentów PWST (Wydział Aktorski i Lalkarski) oraz premierowe  spektakle zrealizowane na podstawie twórczości Tadeusza Różewicza – Różewiczogranie w wykonaniu Wiesława Komasy i spektakl Śmieszny staruszek z Krzysztofem Gordonem w roli głównej. Odbędzie się również  promocja najnowszej publikacji z serii Czarna książeczka z Hamletem zatytułowanej WĘDROWANIE… Jednoosobowy teatr Wiesława Komasy.

W pierwszym dniu Spotkań będzie można zobaczyć dwa głośne w ostatnich latach polskie monodramy: Wraki w wykonaniu Jacka Poniedziałka i Diva Show Kamila Maćkowiaka.

Wszystkie wydarzenia WROSTJA odbędą się w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu przy ulicy Braniborskiej 59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *