Angielski dla dorosłych: Jak zacząć naukę języka angielskiego?

Planujesz naukę angielskiego? Chcesz opanować ten język szybko i skutecznie, ale jednocześnie dopasować metodę uczenia się pod swój styl życia? Konieczne zajrzyj do naszego poradnika. Zobaczysz, że jest na to sposób i to niezależnie od tego czy to Twoja pierwsza styczność z tym językiem czy kolejna próba.

Planujesz naukę angielskiego? Chcesz opanować ten język szybko i skutecznie, ale jednocześnie dopasować metodę uczenia się pod swój styl życia? Konieczne zajrzyj do naszego poradnika. Zobaczysz, że jest na to sposób i to niezależnie od tego czy to Twoja pierwsza styczność z tym językiem czy kolejna próba.

Poznaj podstawy

Grunt to poznać i zrozumieć dobrze podstawy języka, bez tego ani rusz! Warto na początek znaleźć książkę samouczek do nauki dla osób na poziomie podstawowym. Jeśli wersje książkowe do Ciebie nie przemawiają, poszukaj aplikacji na smartfona lub kursów języka angielskiego na YouTube. Z pewnością znajdziesz wiele ciekawych materiałów. Jeśli nie wiesz, na czym się skupić na początek, poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek:

  1. Rozpocznij od nauki alfabetu, zasad wymowa, liczb, podstawowych zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji oraz czasu teraźniejszego Present Simple, który pomoże Ci budować pierwsze zdania.
  2. Ucz się nazw przedmiotów, które Cię otaczają, będzie Ci później prościej przypomnieć sobie słowa na zasadzie skojarzeń.
  3. Wybierał materiały, które zawierają różnorodne ćwiczenia na słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie, gdyż dobrze jest poznawać jednocześnie język w tych wszystkich obszarach.
  4. Stwórz regularny harmonogram nauki i staraj się ćwiczyć chociaż 15 minut każdego dnia. Możesz słuchać angielskich podcastów, czytać książki, oglądać proste filmy lub seriale (na początek najlepsze mogą okazać się te przeznaczone dla dzieci).
  5. Pamiętaj o systematyczny! Nauka języka wymaga regularności i utrzymania ciągłość dla zadowalających efektów. Natomiast krótkie wakacyjne przerwy są w porządku, pod warunkiem, że trwają mniej niż 2 miesiące.

W przypadku, gdy wiesz, że samodzielna nauka nie jest dla Ciebie lub znasz już podstawy, ale chcesz iść dalej, sprawdź czy w Twojej okolicy są organizowane zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych lub poszukaj online szkoły w wybranym przez Ciebie mieście.

Zapisz się na zajęcia

Jesteś z Wrocławia lub zauważyłeś w tym mieście ciekawą ofertę skierowaną na angielski dla dorosłych? Koniecznie napisz maila do szkoły i zapisz się na zajęcia próbne! Szkoły językowe we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością i renomą, szczególnie dlatego, że wiele z nich istnieje  nawet więcej niż 20 lat i stale doskonali swój program nauczania. Szczególnie zainteresuj się miejscami, które skupiają się na kursach angielskiego dla dorosłych i mają specjalną metodę dostosowaną do osób w różnych przedziałach wiekowych. Dzięki temu niezależnie od swojego wieku będziesz mieć możliwość efektywnej nauki angielskiego od zera.

Zobacz też: Szkoły we Wrocławiu – oferty pracy, informacje, oferta edukacyjna

Nie zniechęcaj się

Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano! Nie zniechęcaj się po pierwszych lekcjach. Na początek wszystko wydaje się nowe i trochę skomplikowane, jednak sukcesywne powtórki oraz połączenie nauki na zajęciach w szkole językowej z samodzielną pracą z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty. A Ty już po kilku tygodniach systematycznego uczenia się zobaczysz pierwsze efekty swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *