Aquapark się rozrasta

W maju 2015 r. otwarty zostanie nowy basen odkryty, znajdujący się na terenach zewnętrznych Aquaparku Wrocław. Będzie to atrakcja dostępna sezonowo, w okresie letnim (czerwiec/wrzesień). Będzie to jedyny we Wrocławiu ogrzewany basen zewnętrzny.

Basen o całkowitej powierzchni 640 mk, będzie złożony z dwóch niecek. Pierwsza z nich, to basen pływacki o wymiarach 16 x 25 m oraz głębokości 1.35 m. Druga niecka to brodzik, o wymiarach 15 x 16 m oraz głębokości 0,4 m. Komory będą oddzielone od siebie za pomocą ścianki wyposażonej w balustradę.
Innowacją jest zastosowane nowoczesnej technologii konstrukcyjnej, opartej na wykorzystaniu stali szlachetnej (AISI 316L). Takie rozwiązanie zapewni naszym klientom maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z basenu. Dzięki zastosowaniu stałego podgrzewania wody w niecce opartego na wykorzystaniu ciepła produkowanego przez naszą wysokosprawną kogenerację jesteśmy w stanie zapewnić naszym gościom komfort przebywania w podgrzewanej wodzie o temperaturze nawet 30 ⁰C. – mówi Krzysztof Hołub, Prezes Zarządu WPW S.A. – Umożliwi to użytkownikom korzystanie z nowej atrakcji, niezależnie od kapryśnej w naszym kraju pogody, co istotne jest zwłaszcza dla naszych najmłodszych klientów. Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu kogeneratorów koszty utrzymania basenu, a zwłaszcza ogrzania wody będą niewielkie”.
Prace budowlane rozpoczną się już jesienią 2014, zaś ich finał zaplanowano na maj 2015. Procedura przetargowa zostanie rozpoczęta na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku, tak więc wykonawca zostanie wyłoniony najpóźniej do końca września b.r. Spółka poszukiwać będzie wykonawcy, który podejmie się kompleksowej realizacji inwestycji na zasadzie zaprojektuj i wybuduj.
Szacunkowy koszt inwestycji to 2.600.000 PLN. Realizacja projektu zostanie w pełni sfinansowana ze środków własnych WPW S.A.
To już kolejna inwestycja, przeprowadzona przez WPW S.A. – w ubiegłym roku (grudzień) uruchomiono basen dedykowany dla najmłodszych – Dziecięcą Zatokę oraz Fitness Aquapark Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *