Bezpłatne połączenia autobusowe między dwoma powiatami

Samorządy z powiatów polkowickiego i lubińskiego zrealizują unikatowy nie tylko w skali Polski, ale i tej części Europy, projekt: bezpłatne połączenia autobusowe między dwoma powiatami.
                                                                                   fot.: pixabay.com
W czwartek samorządowcy z powiatów polkowickiego i lubińskiego podpisali list intencyjny w sprawie poszerzenia sieci bezpłatnej komunikacji autobusowej o gminy powiatu polkowickiego.

List podpisali: Damian Stawikowski – członek zarządu Powiatu Lubińskiego, Kamil Ciupak – starosta polkowicki, Robert Raczyński – prezydent Lubina, Łukasz Puźniecki – burmistrz Polkowic oraz Tomasz Kulczyński – burmistrz miasta i gminy Chocianów.

W treści listu, skierowanego do mieszkańców regionu, czytamy m, in: „(…) Dzięki niniejszemu porozumieniu w styczniu 2019 roku skomunikujemy nasze miasta siecią bezpłatnych połączeń autobusowych. (…) Nasz wspólny projekt będzie wydarzeniem unikalnym nie tylko w skali kraju, ale w tej części Europy, szczególnie w kontekście powrotu kolei do Lubina i Polkowic”.

Projekt bezpłatnych połączeń autobusowych ma być częścią większego przedsięwzięcia, mającego na celu bezpłatne skomunikowanie mieszkańców Powiatu Polkowickiego z połączeniem kolejowym Lubin-Wrocław. Połączenie to ma być gotowe w połowie przyszłego roku i obejmować 12 par połączeń dziennie.

Obecnie bezpłatna komunikacja miejska funkcjonuje w Lubinie i w gminie Polkowice.

Źródło: UMiG Polkowice/ PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *