Bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego

Każdy wrocławianin może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach antydyskryminacyjnych, aby dowiedzieć się, czy i jakimi stereotypami się posługuje, a także zdobyć wiedzę, skąd bierze się dyskryminacja.

Celem warsztatów Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja jest uświadomienie jak łatwo jest wpaść w pułapkę dyskryminacji. W trakcie zajęć uczestnicy wykonują proste ćwiczenia, dzięki którym samodzielnie odkrywają, jakimi stereotypami posługują się na co dzień. Stereotypy są różnego rodzaju uproszczeniami, które mogą zamienić się w uprzedzenia, by w kolejnej fazie doprowadzić do dyskryminacji drugiego człowieka.

Umysł jest jak spadochron, nie działa jeśli nie jest otwarty.” – słowa Franka Zappy uczyniliśmy naszą myślą przewodnią, ponieważ zgodnie z tą sentencją naszym celem jest otwieranie umysłów na wiedzę z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy także umożliwić mieszkańcom integrację i pozwolić im na rozwój osobisty oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i przekazuje wiedzę podstawową. Podczas warsztatu zadajemy kluczowe, dla dialogu międzykulturowego, pytania – Czy ja dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak sobie radzić z dyskryminacją?

Terminy najbliższych warsztatów:

28 października 2015 r., godz. 16:30-18:30;

18 listopada 2015 r., godz. 13:30-15:30.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323 (III p.).

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

http://wielokultury.wroclaw.pl/stereotypy-uprzedzenia-dyskryminacja-warsztat-antydyskryminacyjny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *