Bieg Niepodległości z wąsem na 100

Przed nami wyjątkowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy zbliżającego się Biegu Niepodległości z wąsem we Wrocławiu pokonają dystans 10 kilometrów, świętując tym samym setną rocznicę odzyskania niepodległości. Ale to nie wszystkie atrakcje.

                                                                               fot. mat.pras.

Bieg z wąsem to wyjątkowy punkt na biegowej mapie Polski. Kolejna, 6. już edycja organizowana przez stowarzyszenie Pro-Run Wrocław skupi blisko 2000 miłośników aktywnego świętowania, którzy w nietypowy sposób będą mogli upamiętnić ten dzień.

Samo wydarzenie zaplanowano w wyjątkowym miejscu – na obszarze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu (al. Paderewskiego 35). Trasa wyprowadzi uczestników ze stadionu na ulice pobliskiego osiedla Zacisze. W sumie pokonają dwie pętle z atestem PZLA. To jednak nie koniec niespodzianek jakie szykuje organizator.

Biegowa kapsuła Czasu – jedyna w kraju

Wszyscy, którzy przyjdą w tym dniu na bieg będą mogli zapisać się w historii biegowego Wrocławia tworząc wyjątkową Biegowa Kapsułę Czasu. Będzie napełniana i złożona w Izbie Pamięci Wrocławskiego Sportu na Stadionie Olimpijskim. Następnie zostanie zamknięta na 50 lat. Co znajdzie się w środku i dlaczego chcemy otworzyć ją w 2068 roku?

Cel jest taki aby przynajmniej część osób, która ją utworzy miała szansę odnaleźć po pięćdziesięciu latach swój wkład. Zawartość kapsuły będzie składać się z dwóch elementów – pierwszą skompletuje organizator gdzie poza materiałami medialnymi z tej daty znajdzie się medal Biegu z wąsem, 36. PKO Wrocław Maratonu i 6 PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Ponad to: obecne ceny sprzętu sportowego, księga pamiątkowa czy wspólne zdjęcie wszystkich uczestników biegu.

Część druga kapsuły w postaci urny zostanie otwarta dla wszystkich uczestników wydarzenia. Będzie można na przykład umieścić w niej specjalnie przygotowaną kartkę na której można wpisać swoje życzenia, czy też wszystko to co się zmieści i będziemy chcieli zobaczyć po 50 latach.

Bieg Stulecia

Poza okazałym medalem zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym wyjątkowa torbę, biało-czerwony sztormiak i oczywiście wąs. Dzięki temu będziemy największym skupiskiem wąsaczy w kraju.

Dystans 10 kilometrów nie jest jedynym w tym dniu. Wszystkich początkujących ale również rodziny z dziećmi zapraszamy na symboliczny Bieg na Stulecie z dystansem w przedziale od 1918 m do 2018 metrów.

Dla wszystkich uczestników, którzy pokonają dystans 10 kilometrów w zaplanowanym limicie 90 minut przewidziano wyjątkowe pamiątkowe medale z motywem orła i wąsa marszałka Piłsudskiego zwieńczonymi razem łańcuchem. Dla najlepszej trójki kobiet i mężczyzn oraz w każdej kategorii wiekowej przewidziano specjalnie przygotowywane szklane trofea. Na trasie znajduje się jeden punkt nawadniania, odżywiania i odświeżania.

W ramach Biegu Niepodległości odbędą się też zmagania najmłodszych entuzjastów sportu. Bieg Krasnala lub jak go na tę okazję nazywamy młodego marszałka ma charakter rekreacyjnej zabawy i toczony będzie na dystansie 100m (młodsi) i 400 metrów starsi). Udział w biegu jest bezpłatny. Obowiązuje limit wieku (do 7 lat) oraz miejsc (100). Każdy młody uczestnik zawodów z numerem startowym otrzyma upominek na mecie.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *