Bilety na The World Games już w sprzedaży

Ruszyła sprzedaż biletów na igrzyska TWG 2017 – największą imprezę sportową w Polsce w tym roku. Do sprzedaży trafi ponad 200 tysięcy wejściówek. Poznaj zasady nabywania i ceny.

Wejściówki na TWG 2017 można już kupić na stronie www.ebilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Najtańsze bilety kosztują 5 zł, najdroższe 60 zł. Organizator przygotował pulę bezpłatnych biletów dla wrocławskich uczniów i dzieci przebywających na półkoloniach.

Szczegóły sprzedaży przedstawiono na konferencji prasowej w Warszawie w Centrum Olimpijskim. Obecni byli: wiceminister sportu Jarosław Stawarski; Andrzej Kraśnicki, przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia i Marcin Przygodny, prezes The World Games 2017. Poznaliśmy stan przygotowań Wrocławia do mistrzostw. Była także okazja, aby podziękować za wsparcie ministerstwa i PKOL-u, dzięki któremu wszyscy reprezentanci Polski będą mieli jednolite stroje z orzełkiem na piersi.

 

Ulgowe

Bilet ulgowy każdorazowo kupuje się za połowę ceny biletu całego. W ofercie znalazły się także bilety dla rodzin z minimum trójką dzieci. W takim przypadku jedno dziecko wchodzi na teren rozgrywek za darmo. Studenci – także zaoczni (bez ograniczeń wiekowych) od 60.  roku życia wchodzą na bilety ulgowe, natomiast dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują również osobom niepełnosprawnym. Asystenci pomagający im w poruszaniu się zapłacą tylko symboliczną złotówkę.

Są też karnety

W przypadku większości dyscyplin rozgrywanych przez minimum dwa dni można kupić karnety. Zwracamy uwagę, że w przypadku sportów, w których rywalizacja trwa wiele godzin, organizatorzy przygotowali również wejściówki na sesję – poranną i popołudniową. Taki wariant zastosowano dla kibiców piłki ręcznej plażowej, futbolu amerykańskiego (w tym przypadku sesja oznacza jeden mecz) bowlingu, pływania podwodnego i sportowego ratownictwa wodnego, unihokeja, ultimata frisbee, karate, kick-boxingu, wrotkarstwa, wspinaczki sportowej, a także przeciągania liny.

Ambasador ze ścianki

Podczas czwartkowej konferencji poznaliśmy nowego ambasadora TWG 2017. Został nim mistrz świata w wspinaczce na czas Marcin Dzieński. – To ostatnia nasza szansa na mistrzostwach The World Games, ponieważ ta dyscyplina została włączona do programu olimpijskiego i na olimpiadzie w Tokio będzie jedną z konkurencji.

10. jubileuszowy turniej we Wrocławiu

The Word Games rozgrywane są co cztery lata, zawsze rok po letnich igrzyskach olimpijskich. Wrocław zorganizuje imprezę 20-30 lipca. W tym czasie o medale powalczą przedstawiciele 31 sportów, w tym czterech na zaproszenie, wybranych w głosowaniu przez mieszkańców miasta. Mowa o futbolu amerykańskim z udziałem reprezentacji Stanów Zjednoczonych, żużlu, kick-boxingu  i wioślarstwie halowym. Do Wrocławia przyjedzie w sumie około 3 i pół tysiąca sportowców.

Bilety będą również dostępne do nabycia w punktach Empik, Saturn i Media Markt na terenie całego kraju.

Wrocławskie punkty sprzedaży biletów na TWG 2017

Biuro Podróży Ravel Studio, ul. Powstańców Śląskich 145

Hala Stulecia, ul Wystawowa 1

oraz wszystkie punkty EMPIK, salony Saturn i Media Markt

Źródło: Materiały prasowe TWG 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *