Błękitny pies dla babci i dziadka

Kwiaty, kawa, czekoladki, laurki i całusy. Tak, o tym wszystkim pamiętamy z okazji Dnia Babci i Dziadka, bo przecież to już jutro. A może by jednak ciut więcej, coś oryginalnego…

Teatr Polski proponuje familijny spektakl, na którym wspólnie z dziadkami dzieci będą się doskonale bawić.

Błękitny Pies” to familijny spektakl muzyczny oparty na adaptacji książki Beaty Majchrzak pt. „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”.

To historia czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności za sprawą swoich ułomności lub choroby. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im „odnaleźć się” i zaakceptować. Pies wprowadza dzieci w krainę baśni – wielobarwnej łąki, by tam poprzez alegoryczne do siebie postacie zamieszkujące łąkę mogły zrozumieć samych siebie, otaczający je świat i odkryć to, co sprawi, że poczują się w pełni wartościowe.

W scenicznej realizacji akcja rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym. Obydwa światy się przenikają, stanowią jeden o drugim. Każde z dzieci odnajduje swojego bohatera na łące, dzięki któremu zacznie wierzyć w siebie, inaczej spojrzy na swój problem.

Więcej informacji i bilety można znaleźć na stronie teatru.

fot. Jarek Kuśmierski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *