Boguszów- Gorce: chowali narkotyki w pralce i lodówce, teraz zostali zatrzymani

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali 21 osób w wieku od 17 do 37 lat handlujących narkotykami. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, przy zatrzymanych i w miejscach ich zamieszkania, blisko 16 tysięcy porcji amfetaminy.

W lipcu tego roku w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach zakończyły się wielowątkowe śledztwa dotyczące handlu narkotykami w postaci amfetaminy na terenie tego miasta. W trakcie prowadzonych przez kilka ostatnich miesięcy spraw boguszowscy policjanci w wyniku wykonywanych czynności operacyjnych i procesowych zatrzymali łącznie 21 mieszkańców tej miejscowości w wieku od 17 do 37 lat.

W trakcie jednego ze śledztw dwóm podejrzanym kobietom w wieku 34 lat i mężczyźnie w wieku 33 lat udowodniono wielokrotny handel substancjami psychotropowymi w postaci amfetaminy, jak również posiadanie znacznej ilości tego typu narkotyków. Ponadto zarzuty za posiadane znacznych ilości substancji psychotropowych usłyszało również dwóch mężczyzn w wieku po 37 lat.

Boguszowscy policjanci  przeprowadzili łącznie 25 przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W ich wyniku zabezpieczyli blisko 16 tysięcy porcji handlowych amfetaminy. Policjanci narkotyki znajdowali ukryte m. in. w pralce i lodówce, jak również bezpośrednio przy zatrzymanych.

Zebrany przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktów oskarżenia w przedmiotowych sprawach. Wobec jednego ze sprawców handlu narkotykami Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na łączny okres 4 miesięcy.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *