Boguszów Gorce: poszukiwany listem gończym za naruszenie – jako pracodawca – praw pracowniczych złapany

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był on poszukiwany listem gończym za naruszenie – jako pracodawca – praw pracowniczych. Mieszkaniec Boguszowa-Gorce trafił już do aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej przez sąd kary.


                                                                                  źródło fot.: pixabay.com

Mieszkaniec Boguszowa-Gorce został zatrzymany po kilku godzinach od opublikowania jego zdjęcia w internecie. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami naszego kraju. Policjanci otrzymali jednak informację, że 46-latek może chwilowo przebywać w Wałbrzychu i udali się pod wytypowany adres. Z mieszkania dochodziły odgłosy, jednak pomimo apeli policjantów i poinformowania mężczyzny o możliwości wyważenia przez funkcjonariuszy drzwi do mieszkania, poszukiwany nie chciał ich dobrowolnie otworzyć. Dopiero kiedy zobaczył, że na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy ze specjalistycznym sprzętem, poddał się.

Boguszowianin trafił już do aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej przez sąd kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Był poszukiwany listem gończym za niewydanie świadectwa pracy pokrzywdzonemu oraz niewypłacenie zaległych pensji.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *