Bolesławiec: Jadąc rowerem, wyrywał torebki. Został zatrzymany

Policjanci z Bolesławca zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież damskich torebek na tzw. „wyrwę”. Sprawca dopuścił się takiego zachowania wobec starszych osób aż czterokrotnie. Ponadto okazało się, że nastolatek jest poszukiwany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

                                                                                                 źródło fot. pixabay.com

Na terenie Bolesławca w krótkich odstępach czasu dochodziło do kilku kradzieży na tzw. wyrwę. Jak ustalili policjanci otrzymujący zgłoszenia, sprawca poruszając się rowerem obserwował idące ulicą starsze kobiety, po czym podjeżdżał do nich, wyrywał im z rąk torebki i uciekał. Pokrzywdzone traciły między innymi portfele z pieniędzmi, karty płatnicze, dokumenty, telefony komórkowe oraz klucze. Złodziej okradł w ten sposób 4 osoby.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery. Nad sprawą pracowali bolesławieccy policjanci, którzy na podstawie wnikliwej analizy zgłoszeń oraz pracy operacyjnej trafili na trop 18 – letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna widząc policjantów zaczął uciekać, a w trakcie zatrzymania próbował stawiać opór.

Ustalono, że podejrzany naraził wszystkie pokrzywdzone na straty sięgające łącznie blisko 2 tysięcy złotych. Okazało się również, że 18-latek nie stawił się w wyznaczonym terminie z przepustki w zakładzie poprawczym. Po zarzutach został doprowadzony przez funkcjonariuszy do ośrodka, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Za swoje zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.

Źródło: KPP w Bolesławcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *