Bomba w górę! Ruszył sezon wyścigowy na wrocławskich Partynicach!

Tłumy wrocławian przybyły w niedzielę na wrocławski hipodrom. Tegoroczny cykl rozpoczął się od Nagrody Otwarcia Sezonu. W ramach pierwszego dnia wyścigowego rozegranych zostało osiem międzynarodowych gonitw, w których łączna pula nagród wyniosła ponad 100 tys. zł.

Sezon wyścigowy otworzyła uroczysta kawalkada z udziałem Wiceprezydenta Wrocławia Macieja Bluja wraz z małżonką oraz Dyrektora WTWK Partynice Jerzego Sawki, którzy w asyście Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej powitali zgromadzonych wrocławian.

Kibice mieli okazję dopingowania koni pełnej krwi angielskiej. Końska formuła 1, jak potocznie określa się gonitwy folblutów, dostarczyła widzom prawdziwie końskiej dawki emocji. – To rasa specjalnie do wyścigów wyhodowana, nie ma szybszych koni od pełnej krwi angielskiej – mówi dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Jerzy Sawka.

W gonitwie o Nagrodę Otwarcia Sezonu zwyciężył Sztorm dosiadany przez Martina Liska, który wygrał również nagrodę Sexmana na koniu Torgon. W gonitwie dla debiutujących 3-latków triumfował koń Bogusława Lindy – Brego dosiadany przez Dusana Andresa. Jako pierwszy na mecie zameldował się również koń Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego – Normana, którą do zwycięstwa w gonitwie z przeszkodami poprowadził Rostislav Bens.
Poza emocjami wyścigowymi wrocławianie mieli również okazję dopingowania zawodników biorących udział w II Mistrzostwach Kraju w Jeździe bez Ogłowia.

Na gości hipodromu czekały także przejażdżki na kucykach, mini plaża z leżakami, food trucki oraz dmuchane miasteczko dla dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także Damar – filmowy koń Bohuna z Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana. W sumie w niedzielę Wrocławski Tor Wyścigów Konnych odwiedziło ponad 10 tys. osób. Kolejne emocje sportowe na Partynicach czekają nas już 10 maja.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *