Charytatywne skręcanie mebli na czas

6 i 7 października w centrum handlowym Aleja Bielany odbędzie się druga edycja Turnieju Skręcania Mebli IKEA. Drużyny nie tylko zawalczą o 10 000 zł do wykorzystania w sklepie IKEA, ale również pomogą umeblować dom dla bezdomnych matek z dziećmi i bezdomnych rodzin prowadzony przez wrocławskie Stowarzyszenie „Nadzieja”.

                              Pierwsza edycja Turnieju Skręcania Mebli IKEA w Alei Bielany/mat.pras.

Mebli IKEA nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z nas kojarzy stolik LACK, szafę PAX czy regał KALLAX. Ale jak szybko potrafimy je zmontować? Już 6 i 7 października odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy Turnieju Skręcania Mebli IKEA w Alei Bielany. Dwuosobowe drużyny zawalczą o nagrodę główną – 10 000 złotych do wydania w sklepie IKEA.

W turnieju wezmą udział aż 32 dwuosobowe ekipy. Aby zakwalifikować się do zawodów, należy do 4 października wziąć udział w konkursie rekrutacyjnym organizowanym na profilu Facebook Alei Bielany. Zadanie konkursowe jest proste – wystarczy w dowolny sposób przedstawić swoją drużynę oraz wymyślić dla niej nazwę. Organizatorzy liczą na kreatywność potencjalnych uczestników.

W ramach konkursu rekrutacyjnego wybranych zostanie 20 dwuosobowych zespołów. Dodatkowe 12 ekip zostanie zrekrutowanych na miejscu, 6 października, na stoisku znajdującym się przy środkowym wejściu do centrum.

Poza nagrodą główną – voucherem na 10 000 złotych do wydania w sklepie IKEA – przewidziano dodatkowe wygrane. Drużyny, które odpadną na etapie eliminacji, otrzymają karty podarunkowe do IKEA o wartości 100 zł. Ci, którzy pożegnają się z turniejem w ćwierćfinale – 200 zł, w półfinale – 300 zł. Drużyna na drugim miejscu podium otrzyma voucher na 1 000 złotych do wydania w IKEA.

Turniej dobrych serc

Uczestnicy Turnieju Skręcania Mebli IKEA nie tylko zawalczą o atrakcyjne nagrody, ale również wesprą szczytny cel. Wszystkie złożone meble trafią bowiem do wrocławskiego domu dla bezdomnych matek z dziećmi i bezdomnych rodzin prowadzonego przez Stowarzyszenie „Nadzieja”.

– Beneficjentem zeszłorocznej edycji turnieju było Towarzystwo „Nasz dom”, w tym roku wspieramy Stowarzyszenie „Nadzieja” – komentuje Jacek Kaczmarski, marketing manager Alei Bielany. – Turniej cieszy się dużą popularnością, dlatego szczególnie zależy nam, aby był nie tylko rodzinną rozrywką, ale niósł za sobą korzyści dla potrzebujących. To dla nas niezwykle istotna kwestia.

Dzięki działaniom Stowarzyszenia „Nadzieja” samotne matki wychowujące dzieci oraz rodziny mogą uzyskać pomoc oraz tymczasowe miejsce do życia. Głównym celem jest stworzenie podopiecznym namiastki domu oraz pomoc w odzyskaniu upragnionej równowagi. Obecnie pod opieką Nadziei znajduję się około 40 osób, w tym 25 dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *