Chciał się utopić, ratunek przyszedł na czas

Policjanci z wrocławskiego komisariatu w Leśnicy uratowali 61-letniego mężczyznę, który we wtorek (28 grudnia) chciał się utopić w rzece. O zamiarze desperata zaalarmowali policję jego bliscy.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i pojechali nad wodę, gdzie po przejściu przez gąszcz krzaków, zauważyli mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 17.00 i było już ciemno, a temperatura otoczenia sięgała zera stopni. Sprawę utrudniał też fakt, że rzeka w tym miejscu ma co najmniej kilkanaście metrów szerokości, a desperat znajdował się na jej środku i nie reagował w ogóle na słowa rodziny ani funkcjonariuszy.

Ponieważ życie 61-latka było zagrożone, umundurowany policjant zostawił broń koledze z patrolu i wszedł do wody. Następnie przemieścił się w kierunku mężczyzny i rozmawiając z nim kilka minut, nakłonił do wyjścia z lodowatej wody. Niezbędna była też pomoc drugiego z policjantów w wydostaniu się na brzeg, a następnie pomoc medyczna. Wezwani przez mundurowych ratownicy medyczni i udzielili 61-latkowi pomocy, ponieważ ten był skrajnie wyczerpany i wyziębiony. Został on przewieziony jednego z wrocławskich szpitali. Niestety okazało się też, że miał on ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie, co być może miało wpływ na jego zachowanie i podejmowane decyzje.

Policja przypomina, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *