Chcieli wyłudzić 800 tys. posługując się fałszywym wekslem

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić 800 tysięcy złotych. Zatrzymani próbowali przy oszustwie posłużyć się fałszywym wekslem. Funkcjonariusze jednego z nich namierzyli pod Gdańskiem, a drugiego w województwie opolskim. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


                                                                           źródło fot.: pixabay.com

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmowali się sprawą fałszywego weksla. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom, uwikłanym w to przestępstwo.

Mężczyźni chcieli, aby komornik sądowy, na podstawie sfałszowanego weksla, wyegzekwował od spółki zajmującej się odpadami kwotę 800 tys. złotych. Spółka poinformowała Policję, że nikt takowego weksla nie wystawiał i jest on najprawdopodobniej sfałszowany.

Do zbadania weksla powołano biegłego z zakresu piśmiennictwa. Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej ustalili, że jeden z podejrzanych o ten czyn mężczyzn przebywa w miejscowości koło Gdańska. 56 – latek był zaskoczony wizytą mundurowych z Wrocławia.

Drugi z mężczyzn, 35 – latek wpadł w ręce policjantów na terenie województwa opolskiego. Jeden z nich poszukiwany był też listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwa. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty min. poświadczenia nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne, a także pomocnictwa przy usiłowaniu oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości. Grozić im teraz może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(Źródło – KMP Wrocław)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *