Chick Corea Elektric Band zagra we Wrocławiu w ramach festiwalu Ethno Jazz

22 czerwca we wrocławskiej hali Orbita na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarna grupa Chick Corea Elektric Band! Zagrają w ramach 10. edycji Ethno Jazz Festival.

Kierowany przez jednego z najwybitniejszych muzyków jazzowych wszech czasów zespół zagra w klasycznym składzie: Chick Corea, Eric Marienthal, John Patitucci, Frank Gambale oraz Dave Weckl.

Chick Corea od dekad rywalizuje z Keithem Jarretem i Herbiem Hancockiem o tytuł najlepszego jazzowego pianisty XX i XXI wieku. Był jednym z liderów rewolucji, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa („In a Silent Way”, „Bitches Brew”, „Live-Evil” i „On The Corner”) i założył jedną z najważniejszych grup fusion w historii – Return to Forever.

Chick Corea Elektric Band 2015
Chick Corea Elektric Band 2015

W 1986 roku pianista założył kolejny legendarny zespół – Chick Corea Elektric Band. Grupa podążała ścieżką wytyczoną przez Return To Forever, sięgając również po syntetyczne brzmienia charakterystyczne dla lat 80. oraz funk. Klasyczny skład Elektric Band, który wystąpi we Wrocławiu, ukształtował się ostatecznie w 1987 roku podczas nagrywania słynnego albumu „Light Years”.

Wraz z Coreą na scenie pojawią się: regularnie wygrywający plebiscyty na najlepszego jazzowego basistę John Patitucci, dysponujący unikalną techniką gry australijski gitarzysta Frank Gambale, wybitny perkusista Dave Weckl i saksofonista Eric Marienthal, który udanie flirtuje ze smooth jazzem i popem, grywając m.in. ze Stevie’m Wonderem, B.B. Kingiem i Eltonem Johnem. Wszyscy ci muzycy z osobna są w stanie zapełnić sale koncertowe! Corea zapowiada, że zespół jest w szczytowej formie i trzeba go trzymać za słowo!

X lat Ethno Jazz Festival

22.06.17 godz.20.00 Hala Orbita, Wejherowska 34
CHICK COREA ELEKTRIC BAND
bilety: 250 zł – I miejsca, 200 zł – II miejsca, 150 zł – III miejsca, 100 zł – IV miejsca
Dostępna jest również ograniczona pula biletów VIP w cenie 500 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *