Chocianów: Znęcał się nad ojcem

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Chocianów. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem. Wystarczył jeden telefon, by odizolować oprawcę od ojca i zakończyć dramat pokrzywdzonego. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 47-letni mieszkaniec gminy Chocianów pobił swojego ojca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali agresora, który poprzez umieszczenie w policyjnej celi, został odizolowany od pokrzywdzonego. Późniejsze czynności funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pozwoliły ustalić, że syn pokrzywdzonego 84-latka przez ostatnie kilka lat stosuje wobec niego przemoc. Przez ten czas w miejscu zamieszkania obu mężczyzn miały miejsce awantury, w trakcie których dochodziło do wyzwisk, szarpanin, poniżania oraz aktów przemocy fizycznej. Zatrzymany 47-latek usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez polkowickich policjantów zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Czyny, o które jest podejrzany mieszkaniec gminy Chocianów, są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: KPP w Polkowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *