Chodź z nami! Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

W poniedziałek, 16 września rozpocznie się wrocławska odsłona Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Aż do niedzieli, na Placu Kościuszki, wrocławianie będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach: spacerach i oprowadzaniach, warsztatach, pokazach filmowych, dyskusjach, konkursach z nagrodami.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to coroczna kampania na rzecz zachęcenia mieszkańców do wyboru ekologicznych środków transportu oraz promująca ideę zrównoważonego rozwoju miasta, zainicjowana przez Komisję Europejską. Jednym z najbardziej rozpoznawalnym wydarzeń całej akcji jest Dzień bez Samochodu przypadający na jego finał, w niedzielę 22 września.

W programie znalazły się np. spacery po niedostępnych na co dzień zakątkach DH Renoma, a także śladem artystycznej historii okolicy, pokazy filmowe i dyskusje (w Dolnośląskim Centrum Filmowym i Empiku Renoma), zajęcia dla rodzin z dziećmi (przygotowane m.in. przez Vivid Gallery czy Centrum Sztuki WRO), ale też przejazd rowerowy zorganizowany przez Masę Krytyczną, wspólne czytanie książki „Jak rowery mogą uratować świat?”, w którym udział wezmą znani wrocławianie, czy wyzwanie przejścia 10 000 kroków dziennie, którego czempioni będą mogli wygrać ciekawe nagrody. Pełny program wydarzenia znajdą Państwo w załączniku.

Organizatorem wrocławskiej odsłony ETZT jest Urząd Miejski Wrocławia, koordynatorem działań – Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie współorganizowane jest przez: Regionalne Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego

Do zobaczenia na Placu Kościuszki!

ChodźZNami #mobilityweek #10000kroków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *