’Cudo-Twórcy’ – nowa stała wystawa na 70-lecie Muzeum Narodowego we Wrocławiu /relacja/

’Cudo- Twórcy’ to nowa stała wystawa przygotowana na 70-lecie istnienia Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Ekspozycja jest bogata, różnorodna i niebanalna – opowiada o świecie stworzonym rękami człowieka, od starożytności po dzień dzisiejszy.

A zatem: ahoj, przygodo (muzealna) – dajcie się ponieść statkiem wyobraźni, w czym wspomogą Was piękne i różnorodne eksponaty. Każdy z nich mógłby z osobna stać się źródłem inspiracji, ale w takiej aranżacji (brawo Agnieszka Sowa-Szenk z zespołem!) z pewnością czeka Was niejedna ekscytująca przygoda.

Na wystawie zobaczymy zarówno kunsztowne chińskie figurki słoni, jak też figurki Lubomira Tomaszewskiego: Kogut i Kurki (1957-1958, kufer podróżny Louis Vuitton i stare walizy, sukienkę z błękitnego jedwabiu i designerskie swetry, dawne przybory do pisania (w tym orientalne wyroby w laki) i współczesne długopisy…

Długo by można ciągnąć tę listę. Dość powiedzieć, że obejmuje ona przedmioty służące człowiekowi w domu, dla rozrywki, po to, by utrwalić chwile itd. Mimo takiej różnorodności, wystawa bynajmniej nie sprawia wrażenia chaotycznej czy przytłaczającej. Przeciwnie, wędrując tą niebanalnie pomyślaną i zaprojektowaną ekspozycją, doświadczamy czegoś w rodzaju podróży w czasie i przestrzeni. Podróży momentami zaskakującej, zawierającej niespodzianki, a jednocześnie swojskiej i jakby znajomej.

Całą relację przeczytacie na: kulturalneingrediencje.blogspot.com – warto tam zajrzeć, ponieważ znajduje się tam mnóstwo zdjęć!

Autor: Barbara Lekarczyk- Cisek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *