Cydr Lubelski Spragnieni Lata – muzyczny ferment we Wrocławiu!

Autentyczni i bezkompromisowi artyści, muzyczne osobowości i oryginalne, świeże brzmienia. 14 lipca na Placu Nowy Targ we Wrocławiu startuje Cydr Lubelski Spragnieni Lata – 7. edycja najbardziej orzeźwiającej trasy koncertowej sezonu. Zagrają: Smolik//Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i gość specjalny: Xxanaxx.

Jesteśmy już bardzo spragnieni dobrej muzyki i wakacyjnych plenerów w festiwalowym klimacie! To będzie niesamowicie energetyczna i różnorodna edycja. Usłyszymy sporo nowości, niecodzienne aranże, porywające brzmienia – zapowiada Robert Walewski, współtwórca trasy i Brand Manager Cydru Lubelskiego. Na pierwszy koncert trasy zaprasza do Wrocławia na Plac Nowy Targ, w sobotę 14 lipca o godzinie 18:00. 
Wielki finał trasy odbędzie się 15 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru w Lublinie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. 

-Nie możemy uwierzyć, że to już 7. edycja. Za każdym razem towarzyszy nam dreszcz emocji, ten sam poziom pozytywnej energii i świeżości związanej z naszymi najnowszymi odkryciami muzycznymi. I myślę, że publiczności też udziela się ta radosna ekscytacja odkrywania. Ludzie czekają na koncerty tak samo niecierpliwie jak my, po prostu wiedzą, że nasz line-up to najciekawsi artyści w Polsce, którzy gwarantują świetną zabawę – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy.

Tego lata muzyczny ferment na scenie we Wrocławiu wprowadzą Kasia Lins z najświeższym materiałem z nowego krążka, Marcelina z melodyjnymi, popowymi piosenkami podrasowanymi elektronicznym brzmieniem oraz energetyczny, taneczny projekt duetu Smolik//Kev Fox. W roli gościa specjalnego zagra znany już publiczności Spragnionych Lata synthpopowy Xxanaxx.

Trasę Cydr Lubelski Spragnieni Lata można porównać do naszego cydru. Wciąż odkrywamy nowe smaki, także w sferze muzycznej. Stawiamy na autentyczność i bezkompromisowość. Co roku na nasze koncerty przychodzą tłumy. Wiele osób podróżuje razem z artystami, wiedząc że każdy koncert ma swoją unikalną atmosferę. W ciągu 4 lat ekipa Cydru Lubelskiego zagrała 40 koncertów dla ponad 100-tysięcznej publiczności w 23 polskich miastach. W tym roku mamy apetyt na bicie rekordów – mówi Robert Walewski. 

Koncertom towarzyszyć będą strefy orzeźwienia i fotografii: Cydrotruck – mekka dla szukających orzeźwienia oraz Instax – strefa kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej. Fujifilm, partner trasy, zapowiada mnóstwo niespodzianek. Będą też konkursy, a wśród nagród – wejściówki do strefy VIP, płyty z autografami i możliwość zajrzenia na backstage i spotkania z gwiazdami trasy.

Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami. 

LINE-UP TRASY CYDR LUBELSKI SPRAGNIENI LATA 2018

 Radość i beztroska

Przede wszystkim nastawiam się na to, aby zagrać nową płytę i nowe rzeczy. A jeśli stare, to zupełnie inaczej i to jest w zasadzie najfajniejsze. Trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata będzie tak naprawdę premierą mojego nowego projektu – podkreśla Marcelina, której najnowsza płyta ma ukazać się jesienią.
Za swój debiutancki krążek „Marcelina” otrzymała nominację do Fryderyków. Była to pierwsza z szeregu nagród w jej karierze. Jej singlowa piosenka ,,Karmelove’’, w której gościnnie wystąpił Piotr Rogucki, podbiła serca słuchaczy, osiągając ponad 17 milionów wyświetleń na YouTube. Artystka wystąpiła m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Cook Live czy Woodstock, a także na koncertach w Londynie, Paryżu czy Japonii. Podczas trasy Spragnieni Lata zaprezentuje materiał, który za sprawą producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings) został wzbogacony elektronicznymi brzmieniami. Jak sama mówi, to swoboda i naturalność wpłynęły na radosny, beztroski klimat najnowszych piosenek.

Jestem totalnie zajarana tym line-upem! Uwielbiam Kasię Lins (…) Jestem zakochana w jej debiucie i w ogóle w niej, jej wizerunku. A „Kawalerka” Bitaminy to jest moja ulubiona płyta. Słucham jej w samochodzie i jeśli mogę zdradzić szczególik ze swojej prywaty, to „Pytanie do niej” jest moją i mojego chłopaka ukochaną piosenką. (…) Więc jak dowiedziałam się, że będę z chłopakami podróżować i grać tę trasę, to się totalnie ucieszyłam! Nie mówiąc już o klasykach: Smoliku i Kevie Foxie – uwielbiam! Super być razem na scenie!

 Szukając nowych brzmień 
 
Polskiego multiinstrumentalistę Smolika i brytyjskiego wokalistę o magnetyzującej barwie głosu Keva Foxa połączyła wspólna pasja tworzenia nowych brzmień. Ich pierwszy album powstał w 2015 roku i szybko osiągnął status platynowego. Otulające brzmienia i akustyczne melodie, urozmaicone mocniejszymi gitarowymi riffami urzekły fanów już na krążku. Ale prawdziwą moc ich muzyki da się poczuć tylko na koncertach.

Za pierwszym razem nie myśleliśmy, jak to powinno wyglądać. Szliśmy gdzieś tam, a dźwięki nas wiodły w pewne miejsca. Unikamy utartych szklaków i szukamy nowych – opowiada Smolik o swoim najnowszym projekcie. Na pewno zagramy nową epkę. To jest dla nas priorytet. Wydaje mi się, że to jest bardziej w tempo niż poprzedni album, więc pasuje szczególnie do plenerów. (…) Ludzie chcą się ruszać. Chcą trochę więcej bitu, więc absolutnie będziemy stawiać na to.

 Nostalgiczny pop 

Od 2013 roku Kasia Lins, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów pracowała nad własnym stylem, który można określić jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku, rocka i alternatywy. W tym roku wydała swoją pierwszą debiutancką płytę ,,Wiersz ostatni’’, która przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Wszystko dopełnione oryginalnymi instrumentami takimi jak Oud czy urokliwy Wurlitzer.

Robię to co kocham. To, co, tak mi się wydaje, potrafię robić. A granie, koncertowanie jest jakby wisienką na torcie całego procesu. Na to czekałam. Nagrywanie płyty było tak naprawdę pretekstem do tego, żeby móc grać na żywo, bo to sprawia mi najwięcej radości, przyjemności– mówi Kasia Lins. Chodzi o to, aby udało się stworzyć atmosferę, w której wszyscy jesteśmy, i zarazić tym ludzi, niezależnie od tego, czy jest to intymny klub, czy słoneczny plener. Więc jeżeli ktoś wejdzie do tego naszego świata, to myślę, że pozostanie w nim niezależnie od warunków pogodowych.

 Wybuchowa mikstura

Walka żywiołów – tak zapowiada się zderzenie artystycznych osobowości wokalistki Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego, czyli duetu XXANAXX, wykonującego muzykę elektroniczną. W 2012 roku wystarczyło im jedno spotkanie, aby podjąć decyzję o połączeniu sił. Zaowocowało to niezwykłą syntezą eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami.
Letnie koncerty wyzwalają niesamowite emocje, zarówno w muzykach, jak i bawiącej się publiczności. To coś niepowtarzalnego. Zapraszamy serdecznie, ale ostrzegamy: nasze kawałki to niebezpieczna mikstura – wybuchowa i uzależniająca! – zapowiada Michał Wasilewski.

KONCERTOWY ROZKŁAD JAZDY:

14.07.2018 – WROCŁAW, Plac Nowy Targ
21.07.2018 – WARSZAWA, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
04.08.2018 – GDAŃSK, Stocznia Gdańska
11.08.2018 – POZNAŃ, Jezioro Maltańskie
15.09.2018 – LUBLIN, Błonia pod Zamkiem Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *