#CzarnyProtest na wrocławskim Rynku

young-1579039_640Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie projektu komitetu „Stop aborcji”. Z tego powodu w niedzielę, 26 września, na wrocławskim rynku odbędzie się Czarny Protest. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 1,6 tys osób.

„Stop aborcji” – projekt ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży trafi do prac w komisji. Za wprowadzeniem bezwzględnego zakazu głosowało 267 posłów. Projekt „Ratujmy kobiety”, który zakładał liberalizację prawa, został odrzucony.

Media społecznościowe stały się głównym ośrodkiem protestu. Osoby przeciwne zaostrzeniu prawa publikują swoje zdjęcia w czarnych ubraniach i oznaczają je hashtagiem #czarnyprotest.

Na Facebooku powstało wydarzenie, w którym udział zapowiedziało już 1,6 tys osób. 26 września o godz. 16:00 na Rynku pod Pręgierzem rozpocznie się protest. Organizatorzy piszą na stronie wydarzenia:

„Ubierz się na czarno i przyjdź w niedzielę o godz. 16:00 na wrocławski Rynek (pod Pręgierz). Zaprotestujmy razem przeciw barbarzyńskiej ustawie, odzierającej kobiety z godności i bezpieczeństwa! Są nas tysiące. Pokazałyśmy i pokazaliśmy to na ulicach, w pracy, w szkołach i w internecie. W niedzielę zbierzmy się w sercu Wrocławia, by pokazać rządzącym, że nie pozwolimy skazać się na śmierć i cierpienie!”

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *