Czytaj za darmo przez cały miesiąc!

12 e-booków i 8 audiobooków, które sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie 10 mln egzemplarzy – tylko w listopadzie każdy będzie mógł się z nimi zapoznać za darmo! Wszystko dzięki tegorocznej edycji Czytaj PL.

Na ulicach polskich miast można już spotkać darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. To wykorzystywane zazwyczaj w celach reklamowych citylighty na przystankach oraz plakaty. Na każdym z nich znajdują się kody umożliwiające bezpłatne wypożyczenie tytułów. Do pobrania zachęcają hasła, m.in.: „Co byś zrobił, aby otrzymać dostęp do 12 bestsellerów za darmo?” czy „Ten kod QR nie rozczarowuje”. Ale to nie wszystko. Użytkownicy będą mogli dzielić się kodami ze swoimi znajomymi za pomocą aplikacji, czynnie angażując się w promowanie czytelnictwa.

czyt

Kampania Czytaj PL jest innowacyjna nie tylko ze względu na swój zasięg i wykorzystanie przestrzeni miasta, ale także dzięki doborowi książek, wśród których znalazły się bestsellery i kultowe tytuły. Na kolekcję składają się zarówno pozycje zaliczane do klasyki swoich gatunków, jak „Inne pieśni” Jacka Dukaja czy „Lśnienie” Stephena Kinga oraz nowe tytuły, jak „Trawers” napisany przez Remigiusza Mroza, „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza, czy „Czerwony kapitan” Dominika Dana.

Osiem tytułów będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Są wśród nich dwie superprodukcje, zrealizowane z rozmachem i nagrane z udziałem czołowych polskich aktorów. Po raz pierwszy w akcji udostępniamy również komiks. Książki dostępne w tej edycji akcji Czytaj PL! sprzedały się na całym świecie w łącznym nakładzie 10 milionów egzemplarzy, mogę więc powiedzieć z pełnym przekonaniem, że to absolutne bestsellery – mówi Paweł Polański z platformy e-bookowej Woblink.com, współorganizatora akcji.

Ponieważ Woblink przygotował na potrzeby tegorocznej edycji zupełnie nową aplikację mobilną. Obecnie do wypożyczenia wszystkich książek wystarczy jeden kod. Wprowadzona została funkcja umożliwiająca zaproszenia do akcji 5 znajomych – dzięki temu oni od razu otrzymają dostęp do kolekcji e-booków i audiobooków. Aby skorzystać z darmowych książek należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie można już skanować kody QR dające darmowy dostęp do konkretnych książek i zapraszać do akcji znajomych. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada.

Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *