Tak wyglądały tegoroczne Dni Fantastyki

fot. Anna Wójcik

W ubiegły weekend (7-9 lipca) w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy odbyła się 13 edycja Dni Fantastyki.

W tym roku Wrocław odwiedzili m.in. Graham Masterton, Brian McClellan, Angus Watson, Lech Majewski oraz Jarosław Boberek. Motywem przewodnim byli superbohaterowie, a w programie znalazło się blisko 300 godzin wydarzeń!

Trzydniowe wydarzenie niewątpliwie stanowiło nie lada gratkę dla każdego fana fantastyki. Podczas prelekcji poruszono m.in. tematy: „Wiedźmy – fakty i mity”, „Tortury i szpitale psychiatryczne, czyli co kręci człowieka”, „Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe”, „Nieznani bohaterowie DC Comics” oraz „Gra fabularna, która uczy – studium przypadku”.

W wioskach fanowskich można było wziąć udział w warsztatach tworzenia naczyń i grzechotek z gliny oraz nauczyć się obsługiwać karabin czarnoprochowy. Na trzech arenach odbywały się wydarzenia sportowe – m.in. turnieje szermierki i quidditcha. Podziemia zamku należały do wielbicieli gier – odbywały się tu sesje RPG i LARP. W Strefie Dziecięcej najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach origami, zdobienia papieru oraz tworzenia łapaczy snów. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbały wrocławskie zespoły: Dziwoludy i Rhiannon Celtic Band.

Zdjęcia z 13. Dni Fantastyki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *