#dzielesiezielnia wspólnie posadźmy Drzewo Mocy

28 sierpnia br. w Barbarze przy ulicy Świdnickiej odbyła się konferencja ekologiczna połączona z warsztatami dla najmłodszych. Spotkanie to było inauguracją kampanii #dzielesiezielenia, której głównym celem jest zachęcanie wrocławian do zazielaniania otoczenia.

                                                                                                      fot.: mat.pras.

– Zazielenianie otoczenia nie jest takie trudne, robimy to na co dzień. Chcemy za pomocą social mediów pokazać jak to robić, gdzie można legalnie sadzić, z kim współpracować. Chcemy też pokazać dobre praktyki i przykłady jak to robiono wcześniej- mówił prezes fundacji Dotlenieni, Marek Kołkowski.

Głównym punktem konferencji było zasadzenie ”Drzewa Mocy”, które stanęło w innowacyjnej, mobilnej donicy, dzięki czemu może zmieniać swoje położenie i jest dostosowane do różnych lokalizacji we Wrocławiu. Jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja, ale nie ostatnia. ”Drzewa Mocy” to przyszłoroczny cykl wiosennych rodzinnych spotkań, na których fundacja Dotlenieni będzie pokazywać jak zazieleniać najbliższe otoczenie. Dla dzieci będą odbywały się konkursy i zabawy ekologiczne. Kluczową atrakcją będą takie jak pokazane dzisiaj instalacje w formie ogromnej artystycznej donicy i posadzonego w niej drzewa. Będą one stały w pobliżu największych ciągów komunikacyjnych w okresie wiosna – jesień 2019.

Gościem honorowym spotkania był Adam Bielecki – ambasador kampanii, polski himalaista. – Oby jak najwięcej drzew pojawiało się w przestrzeni publicznej. Zawsze z przyjemnością wspieram inicjatywy związane zielenią, szczególnie we Wrocławiu – mówił Adam Bielecki.

W spotkaniu wzięli udział Maciej Bluj – wiceprezydent Wrocławia i Katarzyna Szybczak- Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. Po części oficjalnej odbyły się warsztaty podczas których dzieci mogły poznać tajniki sadzenia roślin, a tym samym poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii i dbałości o środowisko. Tego typu zajęcia również były zapowiedzią większego projektu. Pomiędzy listopadem, a grudniem 2018 do wrocławskich szkół, które wyrażą chęć wzięcia udziału w tym zielonym projekcie zostanie dostarczony pakiet składający się z poradnika „Zielona Rodzina” oraz rośliny. Na podstawie „Zielonego Scenariusza Lekcyjnego” zostaną przeprowadzone zajęcia, w trakcie których dzieci dowiedzą się jak sadzić rośliny, jak wykorzystać gazetę do zrobienia tymczasowej doniczki i co jest potrzebne, żeby roślina pięknie rosła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *