Dzielmy się wodą w czasie upałów

kubek_wody_baner630
Upały mogą być groźne dla naszego zdrowia. Warto pamiętać o kilku radach, które nie tylko pomogą nam przetrwać gorące dni, ale także poprawią nasze samopoczucie.

Przede wszystkim woda

Powinniśmy wypijać od 2 do nawet 3 litrów dziennie. Nie dopuścimy wtedy do odwodnienia czy osłabnięcia. Ponadto niegazowana woda mineralna to najlepszy sposób na ugaszenie pragnienia i schłodzenie organizmu.

Po drugie przewiewne ubrania

Na upały zdecydowanie najlepsze są naturalne tkaniny. Wybierajmy więc len lub bawełnę – najlepiej w jasnych kolorach. Pamiętajmy także o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Konieczny jest także krem z odpowiednio wysokim filtrem. Mimo to, seniorzy, którzy dużo gorzej znoszą wysokie temperatury powinni w czasie upałów nie wychodzić na zewnątrz.

Pamiętajmy o innych

Nie każdy może pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zadbajmy o te osoby, które same nie są w stanie się sobą zająć. Podawajmy wodę dzieciom. Regularnie napełniajmy miski i poidełka naszych zwierząt. Nie bójmy się także zajrzeć do sąsiada. Dzielmy się wodą, by razem było nam łatwiej przetrwać upały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *