Dzień Ojca na Wyspie Słodowej. Uroczyste zakończenie Miesiąca Rodziny

Kochani ojcowie, z okazji Waszego święta zapraszamy do świętowania z całą rodziną. Plenerowa siłownia, laserowy paintball, Bajkobus, piosenki z musicalu „Grease” i mnóstwo warsztatów i animacji – już 21 czerwca między 13.00 a 19.00 spotykamy się na Wyspie Słodowej! Wstęp wolny.

Podczas pikniku nie zabraknie „męskich” atrakcji. Panów, choć nie tylko, zapraszamy do skorzystania z plenerowej siłowni, gdzie można będzie rozładować całotygodniowe napięcie i popracować nad tężyzną fizyczną. Chętni będą mieli okazję wcielić się w zawodowych żołnierzy, biorąc udział w potyczkach laserowego paintballu, a następnie rozluźnić się przy rozgrywkach bubble football. Miłośników aktywnego wypoczynku zachęcamy także do udziału w nowatorskiej formie bardzo energetycznego treningu z piłkami Drums Alive – początek o godz. 18.15. Ponadto ojcowie będą mieli okazję pokazać swoim pociechom gry z lat swojej młodości, na Wyspie zagoszczą bowiem zabawy w stylu retro, m.in. guma, kapsle, ciuciubabka i zbijak. Czynna będzie także wypożyczalnia gier planszowych, wyposażona w sprawdzone tytuły oraz najnowsze gry polskich i zagranicznych wydawców.

O godz. 15.00 odbędzie się spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”,
a tuż po nim, o godz. 16.30, utalentowana grupa młodzieży z
Liceum Ogólnokształcącego nr 12 przedstawi kilka najciekawszych scen i utworów z kultowego filmu Randala Kleisera „Grease”.

Na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z języka norweskiego, programowanie i budowa robotów, nauka gry na instrumentach, innowacyjne zajęcia matematyki, warsztaty malowania kubków, kolorowe animacje z chustą Klanzy, zabawy dużymi klockami, malowanie twarzy i dmuchańce. Dzieci będą miały też okazję wejść w rolę wrocławskich krasnali, zrobić zdjęcie z dinozaurem czy wykonać niepowtarzalny prezent dla taty z kolorowego piasku. W tym czasie rodzice będą mogli skorzystać ze wsparcia coachingowego, dowiedzieć się, jak wychowując dzieci znaleźć trochę czasu dla siebie, oraz po prostu odpocząć, korzystając z technik relaksacyjnych i elementów arteterapii. Strefę relaksu zapewnią również ogrody edukacyjne wypełnione żywą roślinnością i atrakcjami dla całej rodziny. O godz. 17.30 zapraszamy także na koncert finałowy warsztatów jazzowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Fundację „Polski Jazz Vertigo”.

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin. Ponadto na Wyspie skorzystamy z bezpłatnych pomiarów tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia.

Podczas pikniku z okazji Dnia Ojca przyznamy nagrodę główną w konkursie na punkty zbierane za uczestnictwo w wydarzeniach Miesiąca Rodziny. Najaktywniejsze rodziny zmierzą się w konkurencjach sportowych, a jedna z nich wygra rodzinny wyjazd w góry lub nad morze!

Piknik z okazji Dnia Ojca zakończy tegoroczną edycję Miesiąca Rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *