dzień otwarty w zajezdni

Dzień otwarty w zajezdni Popowice

Ostatniej soboty po raz kolejny odbył się dzień otwarty w zajezdni na ulicy Legnickiej. Miejsce to jest znane na pewno wszystkim miłośnikom pojazdów komunikacji miejskiej. To właśnie tutaj można oglądać zabytkowe tramwaje i autobusy, które zostały ocalone przez pasjonatów. Jak było tym razem?

Impreza była nieco inna od tego, do czego mogliśmy się przyzwyczaić w trakcie poprzednich edycji. Przede wszystkim poza tradycyjnym zestawem zabytkowych pojazdów, znanych także z regularnego kursowania po ulicach Wrocławia, można było zobaczyć również i najnowszy tramwaj obecny na naszych torowiskach. Mowa tu oczywiście o poznańskim tramwaju Moderus Gamma, który prezentowany jest od pewnego czasu na różnych liniach tramwajowych. Jego wnętrze prezentowaliśmy ostatnio, można zobaczyć je tutaj.

W trakcie trwania wydarzenia były też i inne atrakcje, raczej do tej pory rzadkie podczas prezentowania zabytkowego taboru tramwajowego i autobusowego w zajezdni przy ulicy Legnickiej. Ostatniej soboty pojawiły się między innymi samochody osobowe i motocykle, między innymi te produkowane w PRL – na przykład WSK, niegdyś obiekt pożądania wielu młodych chłopaków i dziewczyn.

Jeśli ktoś nie był na tym wydarzeniu to nie musi się martwić. Poza możliwością zobaczenia naszej fotorelacji można również spodziewać się kolejnych wydarzeń tego rodzaju już w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *