Dziś dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja Mam Marzenie, już po raz piąty, organizuje zbiórkę nowych maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów plastycznych dla małych pacjentów z oddziałów onkologicznych.

Dawno, dawno temu, 25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt udał się na polowanie w trakcie, którego postrzelony został mały niedźwiadek. Zranione i przestraszone zwierzątko, decyzją Prezydenta, zostało uwolnione i wróciło do lasu. Jeden ze świadków tego wydarzenia przygotował ilustrację uwolnionego misia. Historia i obraz stały się inspiracją dla producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki. Najpopularniejsza z nich otrzymała imię „Teddy Bear”, podbiła świat. Do dziś jest ulubioną zabawką dzieci i najlepszym
wspomnieniem dzieciństwa dorosłych.

Ta historia zainspirowała również wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, którzy z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowali zbiórkę pluszowych maskotek, gier, zabawek, książek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Wszystkie zebrane upominki zostaną przekazane 25 listopada na dziecięce oddziały w Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Trójmieście i Warszawie.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje państwowe. Na oddziały onkologiczne mogą trafić wyłącznie nowe zabawki, używane maskotki nawet uprane nie będą mogły trafić do dzieci.

Zainteresowanych udziałem w akcji Fundacja zaprasza do:
Szkoły Tańca FlashDance, przy ulicy Szkockiej 60
oraz kontaktu z koordynatorem:
Kornelia Szytel tel.: 515 199 628
e-mail: kornelia.szytel@mammarzenie.org

Można również przesłać zebrane nowe maskotki oraz materiały plastyczne na adres:

Fundacja Mam Marzenie
Ul. Św. Krzyża 7
31-028 Kraków

Zachęcamy również do wsparcia naszej akcji darowizną, która zostanie przekazana na zakup materiałów plastycznych i lodołamaczy w kolejnym roku. Wystarczy dokonać wpłaty na konto główne Fundacji Marzenie:

Nr konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461
z dopiskiem Dzień Misia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *