Dziś otwarcie wystawy koncepcji zagospodarowania Ołbina- GrowGreen

Wystawa KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA WYBRANYCH OBSZARÓW w ramach projektu Grow Green zostanie otwarta już dziś o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w „Graficie”, przy ul. Namysłowskiej 8.

Wystawa koncepcji zagospodarowania Ołbina to wynik ubiegłorocznych spotkań z mieszkańcamiarchitektami krajobrazu, urbanistami i naukowcami środowiskowymi w ramach wyjątkowego projektu Grow Green. Jego celem jest sprawdzenie możliwości przystosowania miasta do zmian klimatu między innymi poprzez stworzenie rozwiązań zapewniających schronienie przed upałem, lokalne obniżenie temperatury, poprawę jakości powietrza i umożliwiających wykorzystanie wód opadowych. Projekt zakłada powstanie eksperymentalnych rozwiązań oparte na parkach kieszonkowych i zielonej ulicy. Mają one wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców tego obszaru.

Grow Green jest projektem z programu Horyzont 2020, największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro a głównym celem programu jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji – od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

W otwarciu wystawy wezmą udział m.in.: Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia, Katarzyna Szymczak-Pomianowska, Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, Radni Miejscy Wrocławia: Jolanta Niezgodzka i Piotr Uhle, Radni Osiedla Ołbin, przedstawiciele ZZK, ZZM, Konserwator Miejski.

Wystawa potrwa do 30 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *