Eksperymentuj w Pasażu Grunwaldzkim!

laboratory-1009178_640Najpopularniejsze w Polsce centrum nauki już w najbliższą sobotę zagości w Pasażu Grunwaldzkim. Interaktywne eksponaty, pokazy, warsztaty i spektakularne eksperymenty zainteresują zarówno dzieci oraz młodzież, jak i osoby dorosłe. Dodatkową atrakcją będą Targi Zajęć Pozalekcyjnych.

Nic tak nie zachęci uczniów do szkoły jak dowód, że nauka nie musi być nudna. A najlepszą okazją, aby się o tym przekonać jest interaktywna wystawa warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W Pasażu Grunwaldzkim zaprezentowane zostaną różnorodne eksponaty, dzięki którym będzie można lepiej zrozumieć wiele zjawisk fizycznych, chemicznych, a nawet praw matematycznych. Interaktywne instalacje pomogą sprawdzić, jak dobrą mamy pamięć, przekonać się, z jaką wydajnością pracuje serce i na czym dokładnie polega twierdzenie Pitagorasa oraz nauczyć się kilku technik szyfrowania. Na odwiedzających czekają także efektowne eksperymenty i warsztaty naukowe, m.in. pokaz z suchym lodem, laboratorium kolorowej chemii czy tablice złudzeń optycznych. W objaśnianiu działania wszystkich eksponatów i zjawisk pomogą animatorzy z Centrum Nauki Kopernik, a najmłodsi uczestnicy, po zwiedzeniu całej wystawy, otrzymają dyplomy „Małego Eksperymentatora”.

W najbliższą sobotę uczniowie wraz z rodzicami będą mogli także zastanowić się nad wyborem zajęć pozalekcyjnych w nowym roku szkolnym. W Pasażu Grunwaldzkim na specjalnych targach zaprezentują się szkoły sportowe, taneczne, artystyczne oraz miejsca, w których można interesująco spędzić czas po szkole. Nie zabraknie także licznych atrakcji i konkursów z nagrodami.

Wystawa Centrum Nauki Kopernik oraz Targi Zajęć Pozalekcyjnych odbędą się 10 września w Pasażu Grunwaldzkim (poziom 0), w godzinach od 12.00 do 18.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na www.pasazgrunwaldzki.pl.

wystawa-i-targi-w-pasazu-grunwaldzkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *