Pierwsze Międynarodowe Mistrzostwa Polski Escape Rooms odbędą się we Wrocławiu!

Finał pierwszej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski Escape Rooms odbędzie się 27 i 28 października we wrocławskiej Hali Stulecia. Impreza będzie połączona z pierwszą w Polsce konferencją real life gaming – WroEscape`17.

Ucieczka pobudzająca do myślenia

Escape room to przeniesienie gier komputerowych do świata rzeczywistego. Gracze mają za zadanie wydostać się w określonym czasie z zamkniętego pomieszczenia. Do tego celu prowadzi ich sieć zaskakujących łamigłówek, mechanizmów, a przede wszystkim fabuła. Często uczestnikom podczas gry towarzyszą aktorzy.

Pierwszy tego typu pokój w Polsce powstał we Wrocławiu w 2014 roku. Dziś escape roomy są już obecne we wszystkich największych miastach, w samym Wrocławiu jest ich ponad 60, a w całym kraju działa w sumie ponad 900 pokoi, prowadzonych przez trzysta firm.

– Escape roomy jako nowa miejska rozrywka to ogólnoświatowy trend. Narodził się w Azji, za europejską kolebkę uznaje się węgierski Budapeszt, jednak pokoje zagadek można dziś spotkać wszędzie, od Nowego Jorku po Pekin. Cieszy mnie, że Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, w którym zaczął działać escape room. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w zawodach! – mówi dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia Wiola Samborska.

I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Poland Escape`17 będą składały się z trzech etapów:

1. Eliminacje internetowe 05.06-17.06.2017 – zostaną rozegrane wirtualnie w charakterze notpron. To gra oparta na przeglądarce internetowej, gdzie na podstawie prezentowanych danych/zagadek należy wpisywać adresy kolejnych podstron.

2. Eliminacje lokalne – 1.07. – 31.08.2017 – odbędą się w wyznaczonych terminach w wybranych escape roomach na terenie Polski. Dwie najszybsze drużyny z każdego miasta przechodzą do finału.

3. Finał – 27.10.2017, Wrocław Hala Stulecia – Mistrzostwo zdobywa zespół, który w najkrótszym czasie przejdzie zbudowane specjalnie na potrzeby finału pokoje.

Zapisy do Mistrzostw: https://polandescape.com

Nie tylko zawody

28 października – dzień po finałach Mistrzostw Polski odbędzie się całodniowa konferencja WroEscape`17, skierowana do miłośników oraz właścicieli escape roomów. Panele dyskusyjne oraz warsztaty poprowadzą specjaliści z Polski, a także z zagranicy – konstruktorzy pokoi i zagadek, marketingowcy, a także profesjonalni gracze. Elementem konferencji będą targi technologiczne, związane z branżą.

escape rooms

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *