Gala Pary 2018, czyli zlot parowozów i zabytkowych pojazdów użytkowych

„Gala Pary” to jedyna impreza w Polsce, kiedy to w ciągu dwóch kolejnych dni (8-9 września 2018r.) można będzie w tym samym miejscu i czasie podziwiać zabytkowe parowozy, lokomobile, walce parowe i inne pojazdy użytkowe. Organizowana przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska Gala Pary 2018 składa się z dwóch wydarzeń. Pierwsze to Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej, a drugie to Gala Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich, oddalonych od Jaworzyny Śląskiej zaledwie o dwa kilometry.

Drugi weekend września upłynie Dolnoślązakom pod znakiem pary i zabytkowych pojazdów parowych. 08 i 09 września 2018 roku Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na Galę Parowozów czyli Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów, a w oddalonych o zaledwie dwa kilometry Piotrowicach Świdnickich, na terenie powstającego tam Muzeum, odbędzie się Gala Techniki Rolniczej, na której można będzie nie tylko podziwiać zabytkowe pojazdy na parę, ale też wziąć udział w pokazach rolniczych, zawodach i konkursach.

W programie Gali Parowozów w Jaworzynie Śląskiej są m.in. prezentacje zabytkowych parowozów, przejazdy po trasie na terenie Muzeum Kolejnictwa, przejazdy parowozami po Dolnym Śląsku, prezentacja zabytkowej drezyny z możliwością wylicytowania przejazdu, pokazy zabytkowych samochodów i walców parowych, konkursy fotograficzne i sprawnościowe, pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku oraz wieczorny koncert parowozów z zespołem „Me, Myself and I”. Natomiast dzieci do zabawy zaprasza oczywiście Tomek i Przyjaciele.

W Piotrowicach Świdnickich wśród atrakcji przygotowanych na Galę Technik Rolniczych znalazły się m.in. prezentacje zabytkowych ciągników, szkoła traktorzystek, pokazy pracy zabytkowych młocarni, wialni i snopowiązałek, wyścigi traktorów, pokazy orki oraz „Traktoriada” czyli przejazd wybranych pojazdów z Piotrowic Świdnickich do Jaworzyny Śląskiej. Atrakcjom tym towarzyszyć będą konkursy, zabawy, targi zdrowej żywności, występy zespołów ludowych oraz loty balonem.

Z uwagi na organizację wydarzenia w dwóch (nieodległych) lokalizacjach – Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich (w organizacji), dla wszystkich którzy kupią bilety wstępu na wydarzenia udostępniony zostanie nieodpłatnie amerykański autobus szkolny, który kursować będzie pomiędzy Jaworzyną a Piotrowicami przez całą Sobotę i Niedzielę od 10:00 do 18:00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *