Gdzie i dlaczego warto szukać mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź najlepsze propozycje

Niemal każdy z nas chce wcześniej lub później ustatkować się i zakotwiczyć z rodziną (lub samotnie) w wygodnym miejscu. Podczas gdy dla jednych spełnieniem marzeń będzie niewielki domek na wsi, inni nie wyobrażają sobie życia poza miastem.

Dziś skupimy się na drugiej grupie ludzi, którzy wybierają duże aglomeracje miejskie z bogatą infrastrukturą. Jednym z najpopularniejszych miast w Polsce jest Wrocław. Można powiedzieć, że cieszy się on uznaniem każdej grupy i warstwy społecznej. Gdzie szukać mieszkań i w jakiej części miasta osiedlić się na stałe lub na dłużej? Czy warto inwestować w rynek deweloperski poza centrum i nowoczesne projekty Dewelopera PCG? Zapraszamy po kilka wskazówek.

Miejsca i budynki stworzone z myślą o przyszłości

Mieszkania mieszczące się w starym budownictwie, blokach z wielkiej płyty lub zabytkowych kamienicach to ryzykowna decyzja. Gdy chcesz osiedlić się na dłużej, musisz myśleć o przyszłości – w końcu może być to miejsce, w którym spędzisz całe życie lub wprowadzą się do niego Twoje dzieci i wnuki. 

Nowoczesne osiedla zapewniają niezawodność. Są one w większości przypadków budowane przy użyciu innowacyjnych materiałów i zaawansowanej technologii, co zapewnia wieloletnią wytrzymałość, usprawnienia poprawiające komfort i minimalizujące kosztów, np. ogrzewania. 

Nawet niewielki bloki wyposażone są w windę. Dzięki temu nie trzeba obawiać się konfrontacji ze schodami w podeszłym wieku. Może dla osoby mającej 30-40 lat wydaje się to mało ważne, lokatorzy 60+ na pewno skorzystają z takich udogodnień.

Najpopularniejsze lokalizacje mieszkań we Wrocławiu

Jak znaleźć odpowiedź na pytanie, które osiedla są najlepszym wyborem pod zakup mieszkania? Musisz określić swój indywidualny cel. Jeśli lokal będzie dla Ciebie i Twojej rodziny, zapewne jesteś w stanie wskazać najważniejsze potrzeby. Jeżeli będzie wynajmowany krótko lub długoterminowo, pozostaje kwestia, kto będzie klientem lub użytkownikiem. 

Szukasz mieszkania do wynajmu krótkoterminowego? Postaw na lokale blisko obiektów kulturowych i rozrywkach, np. na Śródmieściu lub Starym Mieście. Turyści uwielbiają zabytkowe kamienice z ciekawym widokiem – nawet jeśli wynagradza to braki w wyposażeniu. Błyskawiczny dostęp do ZOO, dworca PKP lub PKS, Wyspy Słodowej i centrum, to ogromny atut. 

Dzielnice oddalone od centrum o kilka lub nawet kilkanaście kilometrów, są doskonałym wyborem dla rodzin, które wolą uniknąć na co dzień tłumów. Nowe inwestycje przyciągają zainteresowanie klientów, a ci zwracają uwagę deweloperów. Nic więc dziwnego, że tak szybko popychają oni granice miasta. 

Świetnym przykładem są m.in. Maślice, Sołtysowice, Krzyki-Gaj, czy Nowe Żerniki. Dysponują one wygodnym połączeniem komunikacji miejskiej z centrum. Można więc w razie potrzeby dostać się w ciągu kilkunastu minut do pozostałych części miasta. W ich okolicy znajdują się również: 

 • szkoły, 
 • żłobki i przedszkola, 
 • przychodnie medyczne, 
 • szpitale, 
 • jednostki straży pożarnej i policji,
 • salony i gabinety specjalistyczne, 
 • działalności usługowe, 
 • sklepy spożywcze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Wybierasz rynek deweloperski? W takim razie sprawa jest o wiele prostsza. Nie musisz przejmować się przeszłością budynku i jeśli upewnisz się, że deweloper to profesjonalista z sukcesami na koncie, pozostają jedynie formalności. 

Na co zwrócić uwagę? Najistotniejsze kwestie to: 

 • metraż,
 • ilość i rozmieszczenie pomieszczeń,
 • infrastruktura,
 • połączenie komunikacyjne,
 • bezpieczeństwo.

W poprzednim akapicie znajdziesz pełną listę obiektów i instytucji, które muszą znajdować się w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego, by był on atrakcyjną propozycją do zakupu. Sprawdź i upewnij się, że niczego nie brakuje w miejscu, które aktualnie rozważasz.

Masz dzieci lub planujesz powiększenie rodziny? Kawalerki lub mieszkania 2-pokojowe mogą okazać się zbyt ciasne. Dla singla lub pary będą one jednak idealne. Koniecznie musisz rozważyć swoje potrzeby, by dostosować wybór do indywidualnych oczekiwań i budżetu. Deweloperzy coraz chętniej udostępniają także mieszkania, które wyposażone są w antresolę, taras lub ogródek. Możliwości są zatem ogromne. 

Dlaczego warto mieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to stolica Dolnego Śląska. Mimo to, z każdym rokiem przyciąga coraz większą rzeszę turystów i mieszkańców, którzy przyjeżdżają w poszukiwaniu poprawy jakości życia lub wykształcenia z innych części kraju. 

Wrocław oferuje nam przede wszystkim ogromną ilość obiektów kulturowo-rozrywkowych, dzięki którym nocne wypady na miasto dostarczają mnóstwa pozytywnych emocji. Imprezy masowe, wydarzenia ze świata sztuki, czy spotkania tematyczne to jedynie kropla w morzu możliwości. 

Dodatkowo rynek pracy staje się coraz ciekawszą alternatywą dla Warszawy. Szeroki wybór renomowanych uczelni przyciąga studentów z całego kraju, a nawet świata. Nie brakuje również kursów, szkoleń, szkół policealnych i innych ofert dydaktycznych. Wrocław to idealne miejsce zarówno dla rodziny, jak i singli, którzy szukają rozrywki, nowych umiejętności, wiedzy, doświadczenia lub miejsca do osiedlenia się na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *