Gdzie szukać mieszkania? Rynek pierwotny – Wrocław

Pierwszy dylemat, jaki pojawia się po postanowieniu o zakupie mieszkania – rynek pierwotny (Wrocław) czy wtórny? Choć oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, zdecydować można się tylko na jedno. Oto kilka porad, które pomogą ułatwić wybór najlepszego lokum.

Kwestia finansowa

Na początek należy ustalić budżet, jaki można przeznaczyć na zakup mieszkania. Lokale na rynku wtórnym kuszą niższą ceną, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę opłaty dodatkowe związane, np. z pośrednictwem nieruchomości. Poza tym, często są to kwatery wymagające remontów, nierzadko dosyć kosztownych. Mieszkania, jakie oferuje rynek pierwotny nie potrzebują renowacji, a wszystkie stosowane w nich rozwiązania są nowe, dlatego nie ma obawy, że za niedługo trzeba będzie coś wymieniać albo naprawiać. To ryzyko jest niestety bardzo duże w przypadku lokali z rynku wtórnego. Za mieszkaniami od dewelopera przemawia jeszcze fakt, iż na ich zakup można zdobyć dofinansowanie w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”.

Nowoczesne rozwiązania

Budynki z oferty rynku pierwotnego to przede wszystkim nowoczesne rozwiązania. Dla właścicieli mieszkań oznacza to wiele dodatkowych korzyści. Przede wszystkim, mają oni do swojej dyspozycji komórki w piwnicy, gdzie mogą przechowywać swoje sprzęty i przedmioty. Obiekty często są też przystosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych, stąd obecność podjazdów i wind. Będą one ułatwieniem również dla osób starszych, dla których chodzenie po schodach bywa kłopotliwe. Na dodatek, mieszkańcy mają do dyspozycji garaże podziemne lub parking. Kolejną zaletą nowych osiedli jest prywatna ochrona, która czuwa nad tym, by zapewnić lokatorom maksimum bezpieczeństwa. Powyższe czynniki mogą mieć decydujący wpływ na wybór mieszkania. Rynek pierwotny (Wrocław) jest pod tym względem bezkonkurencyjny.

laptop-1890547_960_720.jpg

Mieszkania – rynek pierwotny (Wrocław)

Nowe mieszkanie to możliwość dopasowania lokalu do własnych, indywidualnych potrzeb. Nowoczesne budownictwo często pozwala na zmiany w układzie pomieszczeń, takie jak, np. przedzielenie pokoju na pół albo przesunięcie ściany. Poza tym, przyszły właściciel może dowiedzieć się jakie materiały będą wykorzystywane do budowy mieszkania i sprawdzić czy są one wystarczające trwałe lub ekologiczne. Kupując starsze lokum, nie ma takiej możliwości. Szczególnie atrakcyjną opcją jest wykańczanie apartamentów „pod klucz”, specjalnie dla danego klienta. To oferta, którą coraz częściej proponują inwestorzy, by zachęcić do zakupu mieszkania. Rynek pierwotny (Wrocław) stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, planujących zakup nowego lokum.

Lokal wolny od zaraz

Niewątpliwą zaletą mieszkań rynku wtórnego jest ich prawie natychmiastowa dostępność. Nie trzeba czekać na ich wybudowanie i nie ma ryzyka związanego z opóźnionym oddaniem budynku do użytku –  wystarczy tylko uzgodnić odpowiedni termin z właścicielem i można zacząć myśleć o przeprowadzce. Warto przy tym pamiętać, że nawet u dewelopera istnieje możliwość szybkiego zakupu mieszkania – rynek pierwotny (Wrocław) proponuje sprzedaż już gotowych i wykończonych lokali, które tylko czekają na nowych właścicieli. Jeżeli, więc kwestia czasu jest decydującym czynnikiem, nie warto wykluczać rynku pierwotnego.

Na stronie http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/  można znaleźć więcej szczegółów dotyczących mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *