Ginekolodzy i szpitale położnicze we Wrocławiu. Gdzie do ginekologa w ciąży, gdzie rodzić we Wrocławiu?

Wybór odpowiedniego ginekologa, który poprowadzi naszą ciążę oraz szpitala, w którym będziemy rodzić jest niezwykle ważny. Profesjonalna opieka zdrowotna odgrywa ogromną rolę w sytuacji, gdy oczekujemy przyjścia na świat dziecka. To od niej zależy w dużej mierze komfort psychiczny przyszłych rodziców oraz niejednokrotnie życie i zdrowie dziecka oraz jego matki. Gdzie wobec tego szukać ginekologa we Wrocławiu?

Ginekolodzy i szpitale położnicze we Wrocławiu

Pierwszym i naturalnym odruchem w takiej sytuacji jest szukanie informacji wśród znajomych. Większość z nas ma w rodzinie bądź w gronie przyjaciół osoby, które posiadają potomstwo i mogą podzielić się swoją opinią na temat lekarzy czy szpitali we Wrocławiu, z których usług korzystali. Oprócz tego typu opinii, warto również poprzeć swoją decyzję danymi, które można znaleźć w internecie np. w rankingach lekarzy takich jak ten https://ranking.abczdrowie.pl/s/ginekolog/wroc%C5%82aw. Oprócz informacji na temat ceny wizyty czy adresu pod którym przymuje dany specjalista, z takich stron możemy się również dowiedzieć szczegółów dotyczących jego wykształcenia, a nawet umówić wizytę.

Czym kierować się przy wyborze ginekologa prowadzącego ciążę?

Przy wyborze właściwego lekarza, który będzie miał za zadanie poprowadzić naszą ciążę, powinnyśmy zwracać uwagę na szereg istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest jego dostępność. Decydując się na prywatną opiekę, musimy mieć pewność, że nie będziemy zmuszone do spędzania długich godzin w kolejce do gabinetu. Jeśli wizyta jest umówiona na konkretną godzinę, to o tej godzinie powinnyśmy zostać przyjęte.

Szpitale położnicze we Wrocławiu

Drugą ważną sprawą jest to, czy ginekolog przez nas wybrany pracuje w jakimś szpitalu. Wybierając miejsce, w którym będziemy rodzić, powinnyśmy kierować się przede wszystkim tym, jak profesjonalny jest w nim personel. Mając możliwość rodzenia pod opieką ginekologa, który prowadził całą ciążę, każda przyszła mama na pewno będzie znacznie spokojniejsza. Wśród polecanych szpitali położniczych we Wrocławiu wymienia się:

  • Centrum Zdrowia Medfemina,
  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny we Wrocławiu Klinika Ginekologii i Położnictwa,
  • Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza,
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Klinika Ginekologi i Położnictwa,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

Cechy dobrego ginekologa

Podczas pierwszej wizyty powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka spraw, które mogą nas upewnić w podjętej decyzji, lub też sprawić, że postanowimy kontynuować poszukiwania odpowiedniego lekarza do prowadzenia naszej ciąży. Po pierwsze ginekolog powinien przeprowadzić z nami wyczerpujący wywiad. Pytania o ostatnią menstruację i przebyte choroby to zdecydowanie za mało. Dobry specjalista będzie zainteresowany także takimi kwestiami, jak wykonywany przez nas zawód, gdyż niektóre miejsca pracy są obarczone szczególnym ryzykiem zachorowań na różne choroby i być może trzeba przeprowadzić dodatkowe badania pod tym kątem.

Ginekolog prowadzący ciąże powinien być dla nas dostępny nie tylko podczas umówionej wizyty. Lekarze, którzy wysoce cenią sobie zdrowie swoich pacjentek i ich nienarodzonych dzieci dają im swój numer telefonu, aby w razie jakiejś nagłej potrzeby można się było z nimi skontaktować. Kolejną ważną, z punktu widzenia kobiety w ciąży, cechą jest komunikatywność. Lekarz powinien chętnie udzielać nam potrzebnych informacji, rozwiewać nasze wątpliwości i odpowiadać na nurtujące nas pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *