Głogów: 250 kilogramowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej zneutralizowana

Głogowscy policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania groźnego niewybuchu z okresu II wojny światowej. Został on ujawniony dzień wcześniej w trakcie prac ziemnych na terenie przyszłej inwestycji budowlanej w centrum Głogowa. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego. Znalezisko zostało zneutralizowane przez saperów. Konieczna była ewakuacja mieszkańców i zamknięcie przyległego terenu.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchu, jak się okazało 250 kilogramowej bomby lotniczej z okresu II wojny światowej oraz przeprowadzeniu sprawnej ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków. Działania prowadzono wspólnie ze strażakami oraz pogotowiem ratunkowym i służbami miejskimi.

W dniu 26 lipca br. do godziny 10.00 przeprowadzono akcję ewakuacji blisko 400 mieszkańców pobliskich ulic oraz osób z położonych w pobliżu budynków Starostwa Powiatowego, przychodni lekarskiej oraz placówki bankowej. Działania prowadzono wspólnie ze strażakami oraz pogotowiem ratunkowym. Konieczne okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań i wyznaczenie objazdów. Miasto zorganizowało transport oraz miejsce, gdzie mogły się udać ewakuowane osoby. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów.

Źródło: KPP w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *