Głogów: mężczyzna podejrzany o zdetonowanie w budynku mieszkalnym materiałów pirotechnicznych zatrzymany

Już kilkadziesiąt minut po detonacji materiałów pirotechnicznych w piwnicy jednego z budynków na terenie Głogowa, policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego czynu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili też broń, materiały pirotechniczne, amunicję oraz narkotyki. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

25  października br. w Głogowie, tuż po godzinie 8.00, w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych doszło do eksplozji ładunku pirotechnicznego. Według wstępnych ustaleń policjantów, którzy niezwłocznie zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy, ładunek został skonstruowany z petard hukowych. Na szczęście w wyniku detonacji nikt nie odniósł obrażeń. Nie spowodował on również strat materialnych.

Kilkadziesiąt minut później, działania głogowskich policjantów, doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o ten czyn, 29 – letniego mieszkańca tego miasta. W mieszkaniu mężczyzny, policjanci ujawnili cały arsenał: broń, zapalnik oraz  materiały pirotechniczne, identyczne z tymi, jakie zostały użyte w odpalonym ładunku.

Odnaleziono również nielegalną amunicję oraz narkotyki. 29 – latek, był już wcześniej notowany za kradzieże, włamania, przestępstwa narkotykowe, uszkodzenie ciała oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym.

Na podstawie zebranego materiału, podejrzany usłyszał już zarzuty, posiadania, gromadzenia i wytwarzania materiałów wybuchowych oraz amunicji, posiadania narkotyków, a także narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez podłożenie i detonację ładunku.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Twierdził, że podłożył ładunek dla żartu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Policja skieruje też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(źródło – KPP Głogów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *