Mimo pandemii orszak Trzech Króli we Wrocławiu odbędzie się

Jutro około godziny 12 sprzed Kościoła Uniwersyteckiego i ulicą Kuźniczą przejdzie w stronę wrocławskiego Rynku tradycyjny orszak upamiętniający święto Trzech Króli. Ze względu na pandemię koronawirusa, orszak ma skróconą trasę.

Z tego samego powodu nie odbędzie w tym roku wspólny koncert kolęd wieńczący to wydarzenie. Uczestnikom tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony. Aby wziąć udział w Orszaku, trzeba się zapisać przez specjalny formularz. Szczegółowe informacje są dostępne na fanpage’u orszaku.

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu
Kiedy? 6 stycznia 2022, około godz. 12 (po mszy o godz. 11)

Gdzie? Start: plac przed Kościołem Uniwersyteckim
Trasa: Kościół Uniwersytecki – ul. Kuźnicza – Rynek, Plac Gołębi (przy choince)

Uroczyste orszaki i inne wydarzenia dobędą się również w innych miejscowościach Archidiecezji Wrocławskiej:

 • Brzeg. W parafii pw. Miłosierdzia Bożego Orszak Trzech Króli przejdzie wokół kościoła po Mszy św. odprawianej o 11.30.
 • Brzeg Dolny. W kościele pw. NMP Królowej Polski o 12.00 zostanie odprawiona Msza św., po której wyruszy orszak. Zakończy się przy kościele pw. Chrystusa Króla.
 • Brzezia Łąka. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o 12.00 w kościele pw. św. Mikołaja.
 • Góra. Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej – po Mszy św. o 12.00 odbędzie się wspólne kolędowanie.
 • Jelcz-Laskowice. Trzej Królowie wkroczą do kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, biorąc udział w Mszy św. o 12.00. Po Eucharystii odbędzie się wspólne kolędowanie.
 • Milicz. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. odprawioną o 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli; po Eucharystii przejdzie ulicami miasta i powróci do kościoła.
 • Mrozów. Jeśli nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, Orszak wyruszy po południowej Mszy św., czyli ok. 13.00, spod kościoła. Przejdzie ulicami miejscowości odwiedzając stajenkę, pałac Heroda, karczmę „Pod Kogutkiem”. W przypadku nowych obostrzeń zamiast orszaku odbędzie się gra terenowa, która zakończy się przed szopką.
 • Oleśnica. Orszak odbędzie się w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia po Mszy św. o 12.00 na terenie należącym do parafii, przy kościele. W orszaku pojawią się również zwierzęta. Nie braknie wspólnego kolędowania.
 • Oława. Orszak rozpocznie się po Mszy Św. o 13.00. Pochód wyruszy z sanktuarium NMP Matki Pocieszenia do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Podczas marszu wiele atrakcji dla dzieci, wspólny śpiew kolęd, dzięki restauracji Kulinarna Enklawa gorąca herbata oraz mleko, a na zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego koncert kolęd w wykonaniu Teatru Muzycznego z Gliwic.
 • Smolec. V Smolecki Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o 11.30. Organizatorzy przygotowali dla uczestników korony, śpiewniki, gazetki, balony, obrazki. Będą królowie jadący na koniach, zostaną odegrane scenki związane z narodzeniem Jezusa. Organizatorzy proszą, aby rodzice pomogli najmłodszym uczestnikom Orszaku przygotować stroje aniołków, pasterzy, królów oraz innych bohaterów jasełek. Na koniec strażacka grochówka.
 • Środa Śląska. O 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, a po niej, o 13.00, wyruszy orszak. Po przejściu ulicami miasta o 13.45 nastąpi oddanie hołdu Dzieciątku.
 • Wrocław-Leśnica. Mini Orszak Trzech Króli rozpocznie się po Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jadwigi o 12.30. Królowie ze świtą przejdą na pl. Świętojański. Planowane są cztery scenki, wystąpi także chór. Prowadzona będzie zbiórka na Dom Samotnej Matki Stowarzyszenia Misja Dworcowa.
 • Żórawina. Orszak wyruszy po Mszy św. o 11.00. Dla dzieci konkurs na najładniejszy strój orszakowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *