Głogów: Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn – zaczęło się od ujawnienia przy nich narkotyków, a skończyło na zabezpieczeniu granatów i amunicji

Policjanci z Głogowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkań przy udziale psa policyjnego do wykrywania narkotyków odnaleziono kolejne porcje oraz amunicję i dwa granaty. Zatrzymani mieszkańcy powiatu głogowskiego trafili do policyjnego aresztu.

Zaczęło się od zwykłej kontroli pojazdu prowadzonej przez głogowskich policjantów. Zwrócili oni uwagę na samochód, w którym znajdowali się trzej mężczyźni wyraźnie podenerwowani obecnością funkcjonariuszy w pobliżu. 20 – latkowie zostali wylegitymowani, a w trakcie działań prowadzonych w związku z kontrolą auta policjanci ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

Funkcjonariusze udali się ponadto do miejsc zamieszkania zatrzymanych i wykorzystując psa policyjnego do ujawniania narkotyków natrafili na dodatkowe porcje, a także amunicję i dwa granaty. Na miejsce została wezwana grupa Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Wrocławia w celu zabezpieczenia i zneutralizowania granatów i amunicji.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym mieszkańcom powiatu głogowskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kara za nielegalne posiadanie bez zezwolenia broni palnej lub amunicji może wynieść nawet do lat 8.

Źródło: KPP w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *